Universiteto bendruomenei – turininga įvadinė savaitė

Rugpjūčio pabaigoje Lietuvos universitetus užplūdo pirmakursiai, pradedantys studijas savo pasirinktose programose. Šiemet visą savaitę prieš Rugsėjo 1-ąją įstojusieji į VDU kartu su visa universiteto bendruomene dalyvavo tradiciniuose „Įvado į studijas VDU“ renginiuose – paskaitose, ekskursijose, mugėse, koncertuose.

Kviečiame įvertinti šių metų „Įvado į studijas“ renginius užpildant specialią anketą – rezultatai padės po metų surengti dar naudingesnę įvadinę savaitę.

Jono Petronio fotoreportažas

Visą įvadinę savaitę vyko susitikimai su įdomiomis asmenybėmis. Viešas paskaitas surengė VDU docentas J. D. Miningeris ir VDU absolventas, „Volfas Engelman“ generalinis direktorius Marius Horbačauskas. Trečiadienį paskaitų ciklą „Aš, alus ir dėstytojas“ pradėjo pokalbis su rektoriumi prof. Juozu Augučiu, o filmą „Lošėjas“ pristatė kino kritikas, Menų fakulteto lektorius Gediminas Jankauskas. Galiausiai, į atvirą paskaitą pakvietė filosofas, VDU profesorius Leonidas Donskis.

Rugpjūčio 24-oji buvo Fakultetų diena – pirmakursiai susitiko su mentoriais, bendravo su savo fakultetų atstovais.  Vakarėjant Studentų atstovybė pakvietė į pažintį su šio padalinio veiklomis bei stovykla „Subalansuotas fuksas“. Antradienį, Žinių dieną, pirmakursiai laikė Informatikos ir Anglų k. testus, susipažino su Užsienio kalbų institutu, kuris siūlo galimybę mokytis net 30 skirtingų kalbų.

Trečiadienį studentai susipažino su VDU klubais, kolektyvais ir organizacijomis, Biblioteka, sužinojo apie studijų, mainų galimybes, bendrabučius, stipendijas ir t. t. Studentų poilsio kambaryje buvo galima susitikti su spec. poreikius turinčiais studentais ir jų artimaisiais.

Rugpjūčio 27-oji buvo skirta sveikatingumui – VDU sporto centro pristatymui, orientacinėms varžyboms ir ekskursijoms Botanikos sode. Dieną vainikavo VDU susipažinimo vakarėlis klube „Gargaras“. Rugpjūčio 28 d. studentams pristatyta universiteto palaikoma laisvųjų menų filosofija: registracijos į dalykus taisyklės, B grupės dalykai, vyko susitikimai su dėstytojais. Vakare bendruomenė stebėjo krepšinio rungtynes tarp Lietuvos ir Olandijos.

Registracijos diena – pirmadienis, rugpjūčio 31-oji. Visą dieną V. Biržiškos skaitykloje vyko visiems nuolatinių studijų pirmakursiams privaloma registracija į A, B, C ir D grupių dalykus bei universiteto nuotolinės studijų aplinkos „Moodle“ pristatymas.

„Įvado į studijas VDU“ renginius užbaigė tradicinė mokslo metų pradžios šventė rugsėjo 1-ąją, skirta visai universiteto bendruomenei. Po Šv. Mišių Kauno šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje, VDU bendruomenės nariai dalyvavo šventiniuose susitikimuose fakultetuose, įsiamžino bendroje nuotraukoje prie Vytauto Didžiojo paminklo ir dalyvavo iškilmingoje eisenoje iki VDU didžiosios salės (S. Daukanto g. 28). Čia laukė tradicinė universiteto pirmakursių priesaika, svečių sveikinimai ir didelis šventinis VDU Rugsėjo 1-osios tortas.

„Įvado į studijas VDU 2015“ programa
VDU žemėlapis
Nuolatinių bakalauro studijų pirmo kurso 2015/2016 m. m. rudens semestro tvarkaraštis
2015/2016 m. m. akademinis kalendorius