Universitete vyks vieša paskaita apie antikinę ir moderniąją etiką

VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Filosofijos katedra kviečia į viešą prof. Johno-Stewarto Gordono (Kiolno universitetas, Vokietija) paskaitą „Antikinė etika ir modernioji etika“, kuri įvyks lapkričio 7 d., pirmadienį, 18.30 val. Vytauto Didžiojo universitete (K.Donelaičio g. 52– 514).

Visuotinai pripažįstama, kad tarp antikinės etikos (t.y. vertybių etikos) bei moderniosios etikos (t.y. deontologinės etikos ir utilitarizmo) esama esminių skirtumų, tačiau pažvelgus atidžiau tenka pripažinti, kad abi etinės perspektyvos turi daugiau bendro nei tvirtina toks stereotipinis požiūris. Polinkis pernelyg supaprastinti bei klaidingos interpretacijos bandymus įvardinti tikruosius skirtumus bei panašumus tarp antikinės bei moderniosios etikos daro dar sudėtingesnius. Tačiau kodėl mums apskritai turėtų rūpėti antikinė etika? Kokia nauda lyginti šių savitų požiūrių privalumus ir trūkumus?

Esminė šios paskaitos prielaida yra ta, kad tinkamas vertybių etikos ir moderniųjų moralės teorijų suvokimas gali praversti dorojantis su šiuolaikinėmis etinėmis problemomis ir inicijuoti vaisingus etinius svarstymus ir sprendimus. Paskaita turėtų būti naudinga filosofams, politologams, teologams ir visiems, besidomintiems etinėmis problemomis profesinėje veikloje ar asmeniniame gyvenime. Paskaita vyks anglų kalba.