Universitete vyks Lietuvos psichologų kongresas

VDU ir Lietuvos psichologų sąjunga maloniai kviečia įvairių psichologijos sričių mokslininkus ir psichologus praktikus į didžiausią kasmetinį psichologų renginį – Lietuvos psichologų kongresą, kuris gegužės 6-7 d. vyks VDU Socialinių mokslų fakultete (Jonavos g. 66). Šių metų kongreso tema – „Psichologija: mokslu grindžiama praktika žmogui ir visuomenei“.

Kongrese bus aptartos šių dienų psichologijos mokslo aktualijos ir perspektyvos psichologijos tyrimų erdvėje bei moksliniais įrodomais grįsta praktika psichologo veikloje. Kongrese bus galima išgirsti beveik 100 mokslinių pranešimų, kuriuos skaitys žinomi Lietuvos psichologai, kviestiniai pranešėjai iš užsienio, taip pat vyks diskusijos ir praktiniai seminarai. Renginio metu bus pristatomi Lietuvoje ir užsienyje atliekami moksliniai tyrimai, vykdomi projektai, sėkmingos praktinės veiklos pavyzdžiai, aptariamos Lietuvoje bei užsienyje nagrinėjamos mokslo taikomosios problemos ir mokslu pagrįstų metodų taikymas praktikoje. Kongrese vyks Lietuvos psichologų sąjungos suvažiavimas ir prezidento rinkimai.

„Tikimės, kad Kongresas padės sutelkti visų sričių psichologus, įgalins pasidalinti tiek naujausių mokslinių tyrimų atradimais, tiek praktinės veiklos rezultatais, sudarys sąlygas užmegzti ir plėtoti bendradarbiavimo ryšius bei keistis patirtimi, integruojant mokslo žinias į praktiką“, – viliasi renginio organizatoriai.

Plenariniame posėdyje pranešimus skaitys Europos psichologų asociacijų federacijos atstovas dr. Christoph Steinebach, Norvegijos psichologų asociacijos prezidentas dr. Tor Levin Hofgaard, Lietuvos sveikatos psichologų sąjungos pirmininkas, VDU profesorius habil. dr. Antanas Goštautas ir VšĮ „Jaunimo linija“ vadovas, VU lektorius dr. Paulius Skruibis.

Kongreso metu bus skaitomi pranešimai apie ugdymo, raidos, organizacinę, verslo psichologiją, sveikatos puoselėjimą, psichologinės pagalbos metodus, psichologiją teisėtvarkoje, sveikatos priežiūros sistemoje, psichologų profesinį rengimą ir kitomis temomis. Taip pat vyks diskusijos apie savižudybes ir jų prevenciją bei valstybės vaidmenį, ankstyvo ugdymo iššūkius, Etikos kodeksą ir t. t. Simpoziumuose mokslininkai skaitys pranešimus apie psichologinę pagalbą internetu, psichosocialinio streso riziką ir prevencijos galimybes, sergančiųjų somatinėmis ligomis psichologinius sunkumus ir jų įveiką, traumų psichologijos tyrimus Lietuvoje.

Dalyvių registracija

Daugiau informacijos