Universitete vyks konferencija, skirta LSŠA 20-mečiui paminėti (VIDEO)

Vasario 24 d., penktadienį, 13 val. Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7) vyks VDU socialinio partnerio – Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos (LSŠA) dvidešimtmečiui paminėti skirta konferencija.

VDU Edukologijos mokslininkų bendradarbiavimas su Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija prasidėjo prieš du dešimtmečius, jos kūrimo metu. VDU atstovai prisidėjo kuriant asociaciją, rengiant dokumentus, plėtojant jos veiklą. Asociacija sudarė galimybės tobulintis užsienyje, įgyti naujos patirties, atrasti naują kryptį moksle ir studijose. Suaugusiųjų mokymosi aktualizavimas visuomenėje, vakarų Europos valstybėse vyravusios tvirtos suaugusiųjų švietimo tradicijos, ten atliekami tyrimai, politinės ES nubrėžtos gairės, leido pradėti universitete ir iki šiol plėtoti šią kryptį.

Per pirmąjį bendradarbiavimo dešimtmetį nemažai suaugusiųjų švietėjų iš visos Lietuvos įgijo andragogikos magistro laipsnį. Pastarąjį dešimtmetį pradėtos ir vyksta bakalauro studijos andragogikos kryptyje, kurių metu studentai atlieka praktikas pas vyresniuosius kolegas, dirbančius  suaugusiųjų švietimo centruose, fonduose, asociacijoje.

Bendra veikla ir toliau pasireiškia  konferencijomis, renginiais, projektais, bendru darbu tobulinant studijas. Pirmoji bendra tarptautinė konferencija surengta 1997 m. „Nuolatinis mokymasis besikeičiančioje visuomenėje“, vėliau suaugusiųjų mokymosi problematikai  2003 m.,  2004 m., 2008 m., 2010 m.  VDU surengtos tarptautinės konferencijos, publikuoti moksliniai pranešimai. Paskutinioji bendra konferencija įvyko 2011 m. „IKT kompetencijos švietimo ir profesinės veiklos integracijai”. Konferencijų dalyviai LSŠA nariai, studentai, dėstytojai, andragogai-praktikai, užsienio svečiai.

Asociacija palaiko glaudžius ryšius su Edukologijos katedra, Švietimo studijų centru, Inovatyvių studijų institutu, yra VDU įsikūrusios Lietuvos nuotolinio ir e.mokymosi asociacijos (LieDM) partnerė, vis plačiau taikanti informacines ryšio technologijas savo veikloje.

Kviečiame žiūrėti būsimų andragogų sveikinimą. Filmavo Kristijonas Jakubsonas (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt).