Universitete vyko diskusija, skirta LR Konstitucijos dienai paminėti

Spalio 26 d. Didžiojo universiteto Mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyko diskusija „Konstitucija kasdien: ko tikimės ir ką gauname?“, skirta Lietuvos Respublikos Konstitucijos dienai paminėti.

Diskusijoje dalyvavo politologai VDU Politologijos katedros docentas Bernaras Ivanovas, Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Viešosios komunikacijos katedros lektorius, Išeivijos studijų centro mokslo darbuotojas Mykolas Drunga, teisininkai Vygantas Malinauskas, Liūnė Storoženkaitė. Diskusijos moderatorius – Kastytis Antanaitis. Renginį organizavo VDU Akademinis politologų klubas ir ELSA VDU.

Konstitucija yra pamatinis dokumentas, kuriame yra įtvirtinami valstybės valdymo principai, tautos suverenitetas ir nustatomos svarbiausios gairės, lemiančios pilietinės visuomenės gyvenimą. Diskusijos metu bus siekiama aptarti Konstitucijos aktualumą, interpretavimą, atvirumą, Konstitucinio Teismo veiklą bei kitus probleminius klausimus. Dalyvių laukia trumpi prelegentų pranešimai, diskusija ir galimybė pasidalinti mintimis bei pasivaišinti kava neoficialioje dalyje po renginio.

Kviečiame žiūrėti Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) fotoreportažą iš vykusios diskusijos.