Universitete – tapybos paroda „Paribio portretai“

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Menų galerijoje „101“ (Muitinės g. 7) gegužės 3 d. 17 val. bus atidaroma Jovitos Aukštikalnytės-Varkulevičienės tapybos paroda „Paribio portretai.  Ryšys“.

Anot tapytojos, kiekvienas menininkas, juo labiau tapytojas, yra paniręs į nuolatinę aplinkos ir savo reakcijų į ją stebėseną, o gyvas įsitraukimas ir dalyvavimas vykstančiuose dabarties procesuose gali stipriau ir autentiškiau veikti jo kūrybinę raišką. „Man tapyboje svarbu konkreti vieta, tos vietos „tapybos situacija“ (šį terminą skolinuosi iš tapytojo prof. A. Vaitkūno), tai daro įtaką mano meninių formų bei išraiškos būdų paieškas ir jų pasirinkimą“, teigia  J. Aukštikalnytė-Varkulevičienė.

Kūrėja 2000-aisiais metais įsitraukė į savanorystę socialinės globos namuose bei psichiatrinėje ligoninėje. Ši veikla buvo didelis postūmis tapybai bei formavo meninės išraiškos formas ir asmeninę gyvenimo sampratą. Palaipsniui savanorystė įgavo meninės veiklos pobūdį ir tapo neatsiejama tapybos darbų ciklo „Paribio portretai“ dalimi.

„Paribio portretai“ –  tai ne tik regimosios, bet ir autorės vidinės tikrovės, patirties, intuicijos atspindys. Tapyboje sutelkiamas dėmesys į patirtų akimirkų nuotaikas, įspūdžius, kylančius stebint aplinką – dienos ar akimirkos nuotaikas, tai, kas kyla iš bendravimo. „Mano tapyba tiesiogiai nėra gyvenimas, o tik asmeninis, jausminis atsakas į jį – empirinio patyrimo išraiška, autentiškas uždaro ir izoliuoto gyvenimo atspindys“, –  savo kūryba pristato menininkė.

Paroda „Paribio portretai“ VDU menų galerijoje bus eksponuojama iki gegužės 20 dienos.

Parodos plakatas