Universitete pristatys Marijos Gimbutienės knygą

Rugsėjo 24 d., ketvirtadienį, 15 val., M. Gimbutienės auditorijoje (K. Donelaičio g. 52-211) VDU Lietuvių literatūros katedra surengs archeologės, antropologės, VDU garbės daktarės Marijos Gimbutienės knygos „Dienoraštis ir prisiminimai“ pristatymą.

Knygą pristatys dr. Živilė Gimbutaitė.

Birutė Marija Alseikaitė-Gimbutienė – lietuvių kilmės archeologė, antropologė, archeomitologijos pradininkė, tyrinėjusi Europos neolito ir bronzos amžiaus kultūras. Ji laikoma iškiliausia, pasaulinį pripažinimą pelniusia lietuvių mokslininke bei viena įtakingiausių pasaulio archeologių, kuri savo tyrimuose sujungė archeologiją, lingvistiką, etnologiją ir religijotyrą į bendrą discipliną – archeomitologiją.

M. Gimbutienė dirbo ir dėstė Harvardo universitete, jame ėjo profesorės pareigas. Jos paskaitas JAV lankė garsūs Holivudo aktoriai, amerikiečių žurnalistai, politikai. 1993 m. jai suteiktas Vytauto Didžiojo universiteto garbės daktarės vardas.

Nuotr. Monica Boirar