Universitete – paroda „VDU krepšinis: pergalių dešimtmetis“

Vytauto Didžiojo universiteto vaikinų krepšinio komandos pergalių dešimtmečio (2001–2010) proga balandžio 8 d. VDU Sporto centras atidarė parodą, kurioje eksponuojamos komandos varžybų, triumfo, laisvalaikio fotografijos (fotografai T. Tumalovičius, J. Petronis, A. Vaitkevičius), krepšininkų iškovotos svarbiausios taurės ir medaliai, kiti trofėjai.

„1998 metais susikūrus Lietuvos studentų krepšinio lygai, ženkliai padidėjo susidomėjimas studentų krepšiniu, kilo reikalavimai universitetų krepšinio komandoms, augo krepšininkų sportinis meistriškumas. Vytauto Didžiojo universitetas neliko šių permainų  nuošalyje. Būtent tada pradėta rimčiau žiūrėti į universiteto krepšinio komandas, siekta užtikrinti tinkamą atstovavimą universitetui LSKL čempionatuose ir kitose varžybose“, – teigė treneris, VDU vaikinų krepšinio komandos vadovas Vladas Juknevičius.

Anot V. Juknevičiaus, „universitete skiriamas didesnis dėmesys studentų tarpe populiariausiai sporto šakai – krepšiniui – nenuėjo veltui. Vytauto Didžiojo universiteto vaikinų krepšinio komanda šiandien – viena ryškiausių studentiško sporto komandų Lietuvoje ir Europoje“.

VDU krepšininkai – 8 kartus (2001, 2002, 2004, 2005, 2007, 2008, 2009, 2010) tapo Lietuvos studentų krepšinio lygos čempionais, du kartus – antrosios vietos laimėtojais (2003, 2006). Universiteto komanda keturis kartus dalyvavo Europos universitetų krepšinio čempionatuose (2006, 2007, 2008 ir 2009) ir visus kartus iškovojo aukso medalius. Pasiekta svarių pergalių Baltijos šalių universitetų žaidynėse – tris kartus laimėti aukso (2006, 2008, 2010), vieną – sidabro (2007) ir tris kartus bronzos medaliai (2003, 2004, 2009).

Parodą „VDU krepšinis: pergalių dešimtmetis“ galite išvysti K. Donelaičio g. 52 (I aukšto fojė ir Informacijos centre). Paroda veiks nuo balandžio 8 iki gegužės 16 d.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.