Universitete – mokslo ir verslo dialogas

715

Vasario 23 d., ketvirtadienį, 18 val. VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 310 aud.) VDU doktorantų klubo iniciatyva įvyks diskusija apie mokslo ir verslo susitelkimo galimybes bendriems tikslams. Diskusijoje tema „Mokslas versle. Ar realu?“ kviečiami dalyvauti įvairių aukštųjų mokyklų mokslininkai, įvairių verslo krypčių atstovai ir visi kiti, kuriems aktualu kalbėti ir klausti šia tema.

Ne vienam jaunajam mokslininkui – nesvarbu ar tai bakalaurantas, magistrantas ar doktorantas – ateina į galvą mintis: ir kokia nauda iš mano mokslinio tyrimo? Dažnas jaunasis mokslininkas svarsto, kur ir kaip galėtų parduoti savo idėjas, sukurtą mokslo produktą, kaip šį adaptuoti. Savų sričių specialistai sutaria: ne tik fizinių ir biomedicinos mokslų, kurių sukurti rezultatai pritaikomi rinkoje, pramonėje, bet ir socialinių bei humanitarinių mokslų pasiekimus galima paversti pelną nešančia preke.               

Kitų šalių patirtis rodo, kad mokslas ir verslas gali eiti į priekį kartu. Studijuodami universitete studentai gali tapti ne tik mokslininkais, bet ir pelningais idėjų generatoriais. Tačiau kas Lietuvoje yra pasiekta šioje srityje dabar? Nuo ko reikia pradėti?

Šie ir panašūs klausimai bus keliami ir diskutuojami renginio metu, tikintis išgirsti atsakymus, kaip įdarbinti mokslinius tyrimus ir iš jų gautus mokslo rezultatus.

Renginio dalyviai:            

Arvydas Bložė, „Startup.lt“ verslo akceleratoriaus vadovas. Rizikos kapitalo įmonių grupės „Practica Capital“ įsteigtas „Startup.lt“ padeda vystyti naujas verslo idėjas. Viena pagrindinių „Startup.lt“ veiklų – darbas su startuoliais, apimantis ištisą procesą: produkto įvertinimą ir pagalbą vystant produktą, tikslų nustatymą, rinkodaros strategijos kūrimą. Komanda gali padėti užmegzti kontaktus su įvairių sričių specialistais užsienyje.

Dr. Aušra Fokienė, doktorantūros programų kokybės užtikrinimo specialistė, buvusi VDU Kokybės ir strategijos tarnybos, inicijavusios ir koordinavusios doktorantūros studijų kokybės gerinimo procesus, direktorė. A. Fokienė organizuoja konferencijas, seminarus, vykdo gerosios praktikos tyrimus, stiprina sąsajas tarp švietimo ir tyrimų politikos bei strategijų Europoje, inicijuoja doktorantūros programų ir tyrimų tarptautiškumą.

Dr. Darius Milčius, VDU Mokslo ir inovacijų departamento direktorius. Šis universiteto padalinys dirba tam, kad užtikrintų aukščiausio lygio mokslinės ir meninės produkcijos kūrimą, tyrėjų dalyvavimą nacionaliniuose ir tarptautiniuose tinkluose. Tarpininkaujama teikiant informaciją suinteresuotoms institucijoms apie universiteto mokslinę (meninę) veiklą, koordinuojama mokslo (meno) tyrimų klasterių veikla.

Donatas Smailys, KTU „Startup Space“ erdvės, padedančios realizuoti drąsiausias idėjas, vadovas. D. Smailio vadovaujamas startuolių inkubatorius skatina plėtoti skirtingų disciplinų idėjas. Svarbiausia – unikali idėja, o „Startup Space“ erdvėje, pasidalijus žiniomis, patirtimi ir suradus galimybes, idėja gali tapti sėkmės istorija.

Renginio nuoroda „Facebook“ tinkle.

Renginio organizatorius – VDU doktorantų klubas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.