Universitete minimas Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atkūrimo 20-metis

Vytauto Didžiojo universitete vyko du renginiai, skirti Lietuvos Respublikos ir Lenkijos Respublikos diplomatinių santykių atkūrimo dvidešimtmečiui.

Spalio 5 d. S. ir S. Lozoraičių menėje vyko Krokuvos Jogailaičių universiteto mokslinio žurnalo „Politeja“ lituanistinio numerio pristatymas. Pristatyme dalyvavo minėto universiteto Politikos mokslų fakulteto dekanas prof. Bogdan Szlachta ir Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas prof. Šarūnas Liekis, leidinio sudarytojai – Vilniaus universiteto profesorius Alvydas Jokubaitis, Jogailaičių universiteto Lituanistinių tyrimų centro vadovė dr. Katarzyna Korzeniewska ir VDU Politologijos katedros vedėjas doc. dr. Andžej Pukšto, taip pat autoriai ir vertėjai.

Leidinyje Lietuva lenkų skaitytojams yra pristatoma Vilniaus ir Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkų straipsniais. Tarp autorių – VDU dėstytojai: prof. Regina Jasilevičienė, prof. Šarūnas Liekis, doc. Kristina Juraitė, doc. Juratė Imbrasaitė, doc. Saulius Pivoras, dr. Milda Ališauskienė ir dr. Andrius Švarplys. Įžanginį žodį parašė Lietuvos Respublikos Ministras Pirminkas Andrius Kubilius, o įžanginį straipsnį – užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas.

Jogailaičių ir Vytauto Didžiojo universitetų Politikos mokslų fakultetai glaudžiai bendradarbiauja jau dvejus metus. Bendromis pastangomis, remiant Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijai, seniausiame Lenkijos universitete buvo įsteigtas Lituanistinių tyrimų centras, kuriam vadovauja dr. Katarzyna Korzeniewska.

Spalio 6 d. Lietuvių išeivijos institute (S. Daukanto g. 25) vyko tarptautinis seminaras „Gimtoji Europa: tarp svajonės ir realybės”, kuriame buvo prisimintas Nobelio premijos laureatas, Vytauto Didžiojo universiteto garbės daktaras Česlovas Milošas. Minėdama garsaus poeto ir mastytojo jubiliejų,  2011-uosius Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Česlovo Milošo metais.

Seminare taip pat buvo diskutuojama apie vieningos Europos idėją praeityje ir dabar, apie lietuvių, lenkų ir kitas tapatybes. Seminare paskaitas skaitė Europos parlamento narys prof. Leonidas Donskis, PMDF dekanas prof. Šarūnas Liekis, PMDF Politologijos katedros vedėjas doc. Andžėj Pukšto ir kt. Konferencijoje taip pat dalyvavo svečiai iš partnerinių universitetų: prof. Bogdan Szlachta iš Jogailaičių universiteto, prof. Theodore Weeks iš Pietų Ilinojaus universiteto ir kt.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą apie žurnalo „Politeja" pristatymą.