Universitete – lietuvių kalbos ir kultūros kursai užsieniečiams

Liepos 26–rugpjūčio 19 dienomis Vytauto Didžiojo universitete  vyks užsieniečiams skirti intensyvūs lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai, kurie į Kauną sukvies jaunimą iš viso pasaulio.

„Mūsų krašto kalba ir kultūra patraukli ne tik kaimyninių šalių – Latvijos, Estijos, Lenkijos – jaunimui, bet ir tolesnių šalių žmonėms. Mokytis lietuvių kalbos ir maloniai praleisti mėnesį vasaros kursuose atvyks daugiau nei keturiasdešimt svečių iš Europos ir net Australijos bei JAV“, – džiaugiasi Humanitarinių mokslų fakulteto dekanė, Lietuvių kalbos ir kultūros kursų vadovė prof. Ineta Dabašinskienė.

Anot kursų vadovės, tai puiki proga pažinti, pabendrauti, pabūti kartu su žmonėmis iš viso pasaulio ir tuo pačiu pramokti užsieniečiams egzotiškai skambančią lietuvių kalbą. Prisitaikant prie skirtingų atvykstančiųjų lietuvių kalbos žinių šiemet, kaip ir kiekvieną vasarą, bus organizuojami įvairių lygių – pradedančiųjų, viduriniojo, pažengusiųjų – lietuvių kalbos kursai.

Pasak prof. Inetos Dabašinskienės, noro išmokti kalbą ir susipažinti su kultūra vienijami studentai kursų metu turtina žodyną, mokosi lietuvių kalbos gramatikos, dalyvauja diskusijose, daug sužino apie savitą mūsų krašto kultūrą, literatūrą, meną, istoriją ir politiką.

VDU Humanitarinių mokslų fakulteto tarptautinių programų vadovė Žydrūnė Žemaitytė teigia, kad per mėnesį trunkančius kursus „iš dvidešimties šalių atvyksiantis lietuvių kalbos norintis mokytis jaunimas, aplankys istorines Kauno vietas, muziejus, savaitgaliais keliaus į Vilnių, Trakus, mažąją Lietuvos Šveicariją – Anykščius, Druskininkus ir kitas vietas. Pasilinksminti galės tarptautiniame vakarėlyje su tradicinėmis įvairių kraštų dainomis, šokiais ir valgiais“.

Šie kursai organizuojami tryliktus metus iš eilės. Juose lietuvių kalbą mokėsi ir diplomus gavo jau daugiau nei 350 žmonių.