VDU lankėsi LR užsienio reikalų ministras

Gegužės 16 d. VDU lankėsi LR užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Vizito metu ministras susitiko su universiteto rektoriumi prof. Zigmu Lydeka ir skaitė paskaitą VDU bendruomenei.

Susitikime su rektoriumi buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės bei artėjantis Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai. Ministras paragino VDU mokslininkus siūlyti savo idėjas kuriant tolimesnes Lietuvos užsienio politikos vizijas ir konkrečius veiklos projektus.

Po susitikimo su rektoriumi L. Linkevičius skaitė viešą paskaitą universiteto bendruomenei. Paskaitos metu ministras įvertino 23 nepriklausomybės metų įdirbį užsienio politikos ir diplomatijos srityje, akcentuodamas, kad po įstojimo į Europos Sąjungą ir NATO Lietuva jau tapo lygiateise šių organizacijų nare, galinčia ne tik prisidėti prie šių organizacijų veiklos, bet ir teikti savo pasiūlymus bei, atsižvelgiant į šalies galimybes, juos realizuoti.

Taip pat buvo pristatyta Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai programa, pagrindiniai dienotvarkės klausimai ir esminiai susitikimai, turėsiantys sukurti pamatus makroregioniniam bendradarbiavimui, ES kaimynystės politikos plėtrai ir energetiniam saugumui. Anot L. Linkevičiaus, viena iš svarbiausių, bet vis dar neišspręstų problemų yra ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių – Latvijos, Lenkijos, taip pat Estijos – energetinė nepriklausomybė ir saugumas.

Paskaitos metu ir atsakinėdamas į susirinkusiųjų klausimus užsienio reikalų ministras pabrėžė ir tai, kad užsienio politikos ir diplomatijos srityje išryškėjo gausėjančios lietuvių migracijos problematika. Politikas pažymėjo, kad pačiame migracijos fakte nemato nieko blogo, tačiau pabrėžė, jog tiek ministerijoje, tiek viešajame sektoriuje jaučiamas migracijos procesus ir lietuvių diasporos raidą bei formavimosi tendencijas išmanančių analitikų poreikis.

Kviečiame žiūrėti Luko Motiejūno (lukas.motiejunas@fc.vdu.lt) fotoreportažą.