Universitete lankėsi rašytoja Kristina Sabaliauskaitė

4967

Lapkričio 29 d., penktadienį, universitete lankėsi rašytoja, menotyrininkė Kristina Sabaliauskaitė. 14 val. VDU didžiosios salės fojė viešnia dalyvavo pokalbyje su prof. Leonidu Donskiu, o 19.30 val. ji apsilankė ir VDU teatre – tradiciniame renginyje „Uždaras vakaras. Persona grata“.

Šv. Kristoforo, Jurgos Ivanauskaitės premijos ir kitų apdovanojimų laureatė, pripažintų ir populiarių romanų autorė Kristina Sabaliauskaitė universitete diskutavo su europarlamentaru, filosofu, VDU profesoriumi Leonidu Donskiu, kuris pažymėjo, kad susitikimai su šia rašytoja niekada nėra vienalypiai.

„Ši intelektualios prozos ir Bildungsromano meistrė yra ir menotyrininkė bei mokslų daktarė, kurios keliai natūraliai veda į akademinę aplinką, ir sykiu rašytoja, mylima savo skaitytojų ir turinti ką jiems papasakoti apie skaitymo ir rašymo paslaptis. Po „Silva rerum II“ ir „Danieliaus Dalbos“ pasirodymo K. Sabaliauskaitė savo dabartinę kūrybą jau aptarinėjo Europos Parlamente. Dabar jos keliai ją atveda į VDU – universitetą, kuriame istorijos ir kultūros studijos, moderniojo gyvenimo ir laisvės keliamos įtampos bei literatūrinė vaizduotė yra itin glaudžiai persipynusios“, – viešnią pristatė prof. Leonidas Donskis.

Tos pačios dienos vakare VDU teatre K. Sabaliauskaitė buvo persona grata (lot. pageidaujamas asmuo) „Uždarame vakare“, kurį vedė prof. L. Donskis ir doc. dr. Alfredas Chmieliauskas. Persona grata šiuose tradiciniuose renginiuose yra žvaigždė, apie kurią sukasi kaskart vis kitoks spektaklis su chorais, vaizdais ir gyva muzika. Pasak organizatorių, K. Sabaliauskaitė – rašytoja, sugrąžinusi dalį mums taip svarbios Didžiosios Istorijos ir nemažiau svarbių Mažųjų Asmeninių Istorijų.

Kviečiame žiūrėti Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) parengtą „Uždaro vakaro“ vaizdo įrašą ir Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.