Universitete lankėsi Švietimo ir mokslo ministerijos vadovai

Liepos 12 d. Vytauto Didžiojo universitete lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, viceministrė Nerija Putinaitė ir kiti ministerijos padalinių vadovai.

Vizito tikslas buvo susipažinti su universitete vykdomais projektais, esamomis problemomis ir strateginėmis įžvalgomis ateičiai. Švietimo ir mokslo ministerijos vadovai susitiko su VDU rektoriumi prof. Zigmu Lydeka bei rektorato nariais. Svečiai taip pat lankėsi universiteto fakultetuose, susipažino kokie darbai šiuo metu vyksta universitete bei susipažino kaip universitetas ruošiasi naujiems mokslo metams ir stojančiųjų priėmimui.

Vizito metu švietimo ir mokslo ministras taip pat apsilankė rekonstruotame Vytauto Didžiojo universiteto bendrabutyje (Taikos pr. 119). Dvylikos aukštų pastate galės apgyventi beveik pusketvirto šimto studentų. Bendrabučio patalpos pritaikytos negalią turintiems žmonėms, įrengta vėdinimo sistema, rekonstruotos šildymo, vandentiekio ir kitos komunalinės sistemos, atliktas elektros bei kompiuterinių tinklų, ryšių kanalų remontas.

Šiuo metu universitete vyksta pasiruošiamieji darbai stojančiųjų priėmimui. 2011 metais Vytauto Didžiojo universitete stojantieji bus priimami į 37 bakalauro, 54 magistrantūros studijų programas, vientisąsias teisės studijas, pedagogikos studijas (laipsnio nesuteikiančias), papildomas studijas kolegijų absolventams ir doktorantūros studijas. Pagal santykinius dydžius VDU užima antrą-trečią vietą tarp Lietuvos universitetų pagal ketinančiųjų studijuoti Vytauto Didžiojo universitete studentų skaičių.

Vytauto Didžiojo universitetas – socialiai atsakingas universitetas, kuriam rūpi augimas, kūrimas, naujos iniciatyvos, novatoriškumas. Pažangiausius, aktyviausius, darbščiausius studentus universitetas skatina ir įvertina – studentai gauna didžiausio dydžio skatinamąsias stipendijas tarp Lietuvos universitetų ir kolegijų, kiekvieną semestrą VDU studentams skiriama virš 50 mecenatų ir vardinių stipendijų. Universitetas suteikia mainų programų stipendijas, mokesčių lengvatas ir įvairiomis kitomis formomis remia, atsižvelgdamas ir įsiklausydamas į individualius poreikius sudaro palankias sąlygas visiems besimokantiesiems. Be to, atsižvelgiant į specialius neįgaliųjų poreikius, universitete kuriama ir rekonstruojama materialinė universiteto bazė, turintiesiems negalią siekiama suteikti akademinę ir socialinę pagalbą. Dėl sudaromų sąlygų, programų lankstumo ir prieinamumo, pastebima, kad VDU pasirenka vis daugiau negalią turinčių studentų.