Universitete lankėsi Indonezijos ambasadorius

3512

Lapkričio 5 d. Vytauto Didžiojo universitete viešėjo Kopenhagoje reziduojantis Indonezijos Respublikos ambasadorius Bomeras Pasaribu.

Svečias susitiko su VDU Mokslo prorektoriumi prof. Juozu Augučiu, Tarptautinių ryšių tarnybos vadove Zinaida Baltrėniene, Azijos studijų centro vadovu dr. Aurelijumi Zyku ir Užsienio kalbų instituto direktorės pavaduotoja doc. dr. Vilma Bijeikiene.

Susitikimo metu buvo aptartos Indonezijos ir Pietryčių Azijos studijų plėtros galimybės VDU. Ambasadorius džiaugėsi, kad VDU aktyviai bando užmegzti ryšius, pasirašyti sutartis su Indonezijos universitetais, jau yra VDU absolventų, studijavusių šioje šalyje. Jis pažymėjo, kad abiems pusėms būtų naudinga pradėti nuolatinius studentų mainus, bendradarbiavimą jungtinių tyrimų ir mokslininkų mainų srityje.

Dr. Aurelijus Zykas pabrėžė, kad Lietuvoje susidomėjimas Pietryčių Azijos šalimis auga, intensyvėja verslo ir turizmo ryšiai. Tuo tarpu specialistų, išmanančių šių šalių kalbas ir specifiką, Lietuvoje kol kas beveik nėra, Todėl, Azijos studijų centro vadovo nuomone, jau dabar būtų tikslinga žengti pirmuosius žingsnius pristatant Lietuvoje kol kas visai nežinomas kultūras, inicijuojant indoneziečių kalbos dėstymą ir skatinant studentus labiau pažinti tolimą Pietryčių Aziją.

Vėliau buvo lankomasi Azijos studijų centre, kur ambasadorius susitiko su centro darbuotojais, apžiūrėjo smarkiai išsiplėtusius Azijos studijų fondus skaitykloje, domėjosi VDU Azijos studijų istorija, patirtimi ir išvystytais ryšiais su Rytų Azijos universitetais. Bomerui Pasaribu įspūdį padarė ir VDU Užsienio kalbų institute dėstomų kalbų skaičius, universiteto tarptautiškumas.

Indonezija yra 4-ta šalis pasaulyje pagal gyventojų skaičių (237 mln.) ir didžiausia musulmoniška valstybė. Ji priklauso tarptautinei organizacijai ASEAN, kartu su 9 kitomis valstybėmis Pietryčių Azijoje. Tarp jų Indonezija yra didžiausia šalis pagal gyventojų skaičių, teritoriją ir bendrąjį vidaus produktą. Tai – demokratiška šalis su sparčiai augančia ekonomika. Nors Indonezijoje yra daugiau nei 700 etninių grupių ir kalbų, visuotinė bendravimo kalba yra indoneziečių, kuri yra 8-oji pagal kalbančiųjų skaičių pasaulyje.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.