Universitete – jau ketvirtoji Kauno istorijos olimpiada

Kovo 12 d., šeštadienį, VDU centriniuose rūmuose (S. Daukanto g. 28) įvyks jau ketvirtoji VDU Kauno istorijos olimpiada 5–12 klasių moksleiviams, besidomintiems Kauno miesto ir regiono istorija. Šių metų renginio tema, „Kauno kaitos ženklai architektūroje“, skirta įamžinti Europos paveldo ženklo suteikimą Kauno 1918–1940 m. architektūrai.

VDU Kauno istorijos centro inicijuotas renginys jau ketvirtą kartą suburs Kauno miesto ir rajono mokyklų mokinius ir jų mokytojus. Pirmojoje olimpiadoje dalyvavo 150 jaunuolių, o šiemet į renginį užsiregistravo net 315 mokinių iš 50 mokyklų.

VDU Kauno istorijos centro vadovas prof. Jonas Vaičenonis pasidžiaugė, kad Vytauto Didžiojo universitetas jau nuo 1997 m. aktyviai prisideda prie kaunistikos tyrimų. „Iki šiol įvyko devyniolika Kauno istorijos konferencijų, išleista penkiolika „Kauno istorijos metraščio“ tomų, pirmoji akademinės „Kauno istorijos“ dalis. O dabar jau ketvirtus metus Kauno istorijos centras savo veiklą plečia bendradarbiaudamas su miesto mokyklomis. Kauno istorijos olimpiadoje matome daug pažįstamų ir naujų mokinių bei mokytojų veidų. Džiugu, kad Kauno istorijos olimpiada tampa tradiciniu renginiu“, – sakė VDU Kauno istorijos centro vadovas.

Renginiu siekiama ne tik visuomenėje populiarinti mokslininkų darbus, bet ir stiprinti VDU bei bendrojo lavinimo mokyklų ryšius, prisidėti prie gabių moksleivių skatinimo. Olimpiados koordinatorė Inga Puidokienė pabrėžė, jog renginyje daug dėmesio skiriama originalioms užduotims, jų turinio ir vizualinei kokybei. „Manome, kad olimpiada turi ne tik skatinti varžytuves, bet ir prisidėti prie miesto jaunimo istorinio švietimo. Teigiami pirmųjų renginių dalyvių ir jų mokytojų atsiliepimai įrodo, kad numatytą tikslą pasiekti sekasi“, – teigė olimpiados koordinatorė.

VDU organizuojama Kauno istorijos olimpiada yra pirmasis tokio masto konkursas, skirtas ne tik lokalinei Laikinosios sostinės, bet ir su ja susiliečiančiai Lietuvos istorijai. Organizatoriai mano, kad jų įgyvendinamos idėjos svarbą rodo kitų miestų pastangos organizuoti panašius renginius. Kauniečių pavyzdžiu 2014 m. pasekė vilniečiai, inicijavę Vilniaus miesto istorijos olimpiadą, o 2015 m. pabaigoje – ir Jonavos rajonas.

Informacija apie renginio eigą – olimpiados programoje.

Olimpiadą organizuoja VDU Kauno istorijos centras, bendradarbiaudamas su KTU Architektūros ir urbanistikos tyrimų centru.