Universitete – Japonijos lėlių šokio spektaklis

Japonijos ambasada Lietuvoje ir VDU Azijos studijų centras maloniai kviečia pasinerti į lėlių pasaulį. Lapkričio 20 dieną, 18 val., VDU didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyks lėlininko iš Japonijos Hiroshi Hori lėlių šokio spektaklis. Tai – unikali galimybė stebėti valdomas žmogaus dydžio japoniškas lėles, kurios šoks „Sakmės apie princą Gendži“ literatūriniame pasaulyje.

„Tai – nekasdienė galimybė išvysti tokio aukšto lygio menininką“, – teigė VDU Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas. – „Esame labai dėkingi Japonijos ambasadai Lietuvoje, kad šį renginį galės pamatyti ir kauniečiai. Tikrai rekomenduojame visiems, kurie domisi naujausiomis atlikimo meno tendencijomis”.

Hiroshi Hori (g. 1958 m.) lėles kurti pradėjo dar būdamas Aojama Gakuin universiteto studentu bei Japonijoje laimėjo daug apdovanojimų. Naudodamas paties sukurtas lėles, H. Hori atvėrė kelią naujam scenos menui – lėlių šokiui. Lėlininkas rengia savo pasirodymus įvairiose Europos, Amerikos ir Azijos valstybėse. Jis siekia naujo grožio suvokimo scenos mene, į tradicinę kultūrą įtraukdamas moderniosios kultūros elementus.

H. Hori išsiskiria ir savo profesionalumu atliekant tradicinius japoniškus šokius. Būdamas puikus šokėjas, jis savo paties kurtus šokio judesius perteikia per lėles, taip sukurdamas nepakartojamus lėlių šokio pasirodymus.

Šis Japonijos lėlininkas sukūrė naują šokio šaką, į tradicijų pasaulį įkomponuodamas šiuolaikiškus pojūčius. Lėlių šokis nėra tiesiog paprastas šokis, tai gilią prasmę turintis menas, kai judesių pagalba išreiškiami jausmai, atskleidžiamas Japonijos unikalus dvasinis pasaulis.

Lėlių šokis – tai paties H. Hori sukurtų lėlių, valdomų padedant dar vienam žmogui, šokis scenoje. Lėlių, sveriančių maždaug 16-23 kilogramus, šokis perteikiamas valdant lėlės galvą ir kūną kaire ranka, lėlės rankas – dešine, o kojas – paties lėlininko kojomis.

Renginio metu laukia ir įspūdingų kimono pristatymas.

Įėjimas į renginį nemokamas. Išankstinė registracija į spektaklį nėra reikalinga.

Organizatorius – Japonijos ambasada Lietuvoje. Renginio partneriai – Japonijos fondas (Japan Foundation), Vytauto Didžiojo universitetas.