Universitete – italų kalbos kursai visuomenei

Sausio 17 d., penktadienį, 17 val. VDU III-iuose rūmuose (K. Donelaičio 52–608) prasidės VDU Užsienio kalbų instituto organizuojami nemokami italų kalbos kursai visuomenei. Dėl itin didelio susidomėjimo registracija į kursus jau baigta.

Italų kalbos kursai skirti visiems, norintiems susipažinti su šia kalba, šiek tiek jos pramokti ir sužinoti daugiau apie įvairius kalbinius aspektus. Užsiėmimus ves VDU Užsienio kalbų instituto italų kalbos dėstytojas Stefano M. Lanza.

„Tai bus „kalbos ragavimo“ kursas, kuriame dalyviai sužinos įvairius italų kalbos niuansus: kaip tarti ir skaityti, kokios frazės yra tinkamos kasdieniam bendravimui  ir praktikai, taip pat apie pačią Italiją, supras itališką gyvenimo būdą, gyventojų mentalitetą. Sužinos apie žymiausius italų kalbėtojus, italų kalba reiškiamas emocijas, kalbos mokymosi principus ir ryšius su lietuvių kalba“, – pasakojo gimtakalbis italų kalbos dėstytojas Stefano M. Lanza.

Dėl itin didelio susidomėjimo dėstytojas nusprendė kursus organizuoti ne penkis kartus, kaip buvo skelbiama anksčiau, o du kartus. Visi užsiregistravusieji bus dalinami į dvi grupes, kurios turės po dvi išplėstines paskaitas. Paskaitos vyks VDU III-iuose rūmuose (K.Donelaičio g. 52–608). Kursų pradžia – sausio 17 d., 17 val. , trukmė – apie 1,5 val. Pirmajai grupei užsiėmimai vyks sausio 17 d. ir sausio 24 d. Antrajai grupei – sausio 31 d. ir vasario 7d. Užsiregistravusieji pirmiau bus keliami į pirmąją grupę, likusieji į antrąją. Visi bus informuoti el.paštu.

Kursų organizatorius – VDU Užsienio kalbų institutas – yra modernus plačiausią užsienio kalbų spektrą Lietuvoje siūlantis akademinis kalbų centras. Instituto dėka visų fakultetų studentams sudaryta galimybė mokytis vieną ar kelias iš siūlomų 30 modernių ir klasikinių kalbų. Dauguma čia dirbančių užsieniečių dėsto savo gimtąsias kalbas.

Vienas iš jų – šiandien 13-tus gyvenimo Lietuvoje metus skaičiuojantis Stefano M. Lanza. Pirmąkart Lietuvą dėstytojas aplankė atsitiktinai, kai 1997 m. dalyvavo renginyje „VDU Summer University“. Būtent šis apsilankymas ir tapo lemtingas. S. M. Lanza yra aktyvus VDU bendruomenės narys, jau daug metų dėstantis italų kalbą Vytauto Didžiojo universiteto studentams ir prisidedantis prie Dante Alighieri draugijos veiklos Kaune. Šios draugijos partneriu neseniai tapo ir VDU.

Daugiau informacijos

VDU Studijų informacijos centras