Universitetas plečia bendradarbiavimo ryšius

2853

Kovo 9 d. VDU istorijos menėje (K. Donelaičio g. 58) universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartis su Juozo Grušo meno gimnazija, Kauno bendruomenių centrų asociacija, UAB „Gera Solutions“, UAB „Binar Solutions“ ir UAB „Intermedix“. Tą pačią dieną buvo pasirašyta ir sutartis su Lietuvos atsakingo verslo asociacija (LAVA).

VDU rektorius prof. Juozas Augutis prieš pasirašymą pareiškė, jog pasiektas tam tikras lūžis bendravime tarp aukštojo mokslo ir verslo – atėjo metas, kai kiekviena bendradarbiavimo sutartis yra svarbi ir dedamos labai aktyvios pastangos įgyvendinti jų tikslus.

„Tai universiteto atsakomybė prieš Kauno, Lietuvos ir užsienio partnerių bendruomenes. Mūsų svarbiausias tikslas – dirbti Lietuvai, jos jaunimui. Padedami partnerių, bendromis jėgomis, savo sinergiją galime patrigubinti“, – tikino rektorius.

Pasirašydama sutartį, Juozo Grušo meno gimnazijos direktorė Nijolė Šimienė pažymėjo, jog su universitetu bendraujama jau seniai, VDU net prisidėjo prie pačios gimnazijos įkūrimo. „Mūsų bendrystė su universitetu tikrai ne formali, daug bendraujame, jūsų erdvėse vyksta mūsų parodos, taip pat aktyviai bendradarbiaujame su VDU Kauno botanikos sodu“, – sakė N. Šimienė.

DSC_5485

Antroji sutartis buvo pasirašyta su Kauno bendruomenių centrų asociacija. Ją prof. J. Augutis išskyrė kaip artimą VDU – universitetui, kuriame itin vertinami socialiniai, humanitariniai mokslai, ugdantys bendruomeniškumą ir pilietiškumą. Sutarties naudą pabrėžė ir asociacijos vadovas Ramūnas Navickas.

„Kauno bendruomenės yra vienos aktyviausių Lietuvoje. Mums reikia žmogiškųjų išteklių, inovacijų, išminties – o kas bus geresnis partneris nei universitetai? Labai džiaugiamės, kad pasirašysime sutartį su VDU, nors jau bendraujame seniai – esame pastovūs Botanikos sodo lankytojai, per Užgavėnes, Aleksoto šventes. Muzikos akademijos studentai savo karjerą pradeda Aleksoto seniūnijos salėje – jei nekoncertavot pas mus, nebūsit laureatais pasaulyje“, – nusišypsojo R. Navickas, čia pat akcentavęs, jog savo ruožtu asociacijai labai naudinga bus VDU sociologų patirtis.

Kitus tris bendradarbiavimo susitarimus VDU pasirašė su verslo įmonėmis. VDU rektorius prof. Juozas Augutis išreiškė viltį, jog įmonės padės absolventams įsidarbinti, tuo tarpu universitetas įsiklausys į verslo poreikius, padės rengti specialistus, kurie bus reikalingi ne tik šiandien, o ir už 10-15 metų. Pasirašydamas sutartį, informacinių technologijų (IT) įmonės UAB „Gera Solutions“ vadovas Gediminas Trakas pakomentavo, jog abipusiai ryšiai jau pradėti.

„Mes ne tik suteikiame galimybes studentams ar absolventams pamatyti praktinę pusę, bet ir pradėjome bendradarbiauti su jūsų tyrėjais, profesoriais. Komerciniuose projektuose jau matome rezultatus ir tikimės, kad šis pasirašymas atvers kelią tolesniam bendradarbiavimui“, – vylėsi G. Trakas.

DSC_5505

Rektorius atkreipė dėmesį ir į Verslo praktikų centrą bei kitas VDU iniciatyvas, skirtas padėti būsimiems absolventams jaustis tvirtai rinkoje, įgyti versle reikalingas kompetencijas nepriklausomai nuo pasirinktos programos.

Kitos IT įmonės, UAB „Binar Solutions“, vadovas Aleksandr Kazimianec pritarė rektoriui, jog šiandien studentams svarbu įgyti darbui reikalingus įgūdžius, išeinant už pasirinktos specialybės ribų – atlikti praktiką, užmegzti ryšį su darbdaviais dar studijų metu. „Darbas pagal specialybę šiuolaikiniame pasaulyje praranda prasmę, viskas labai greitai keičiasi. Žiūrint į 10-15 metų perspektyvą, manau, kad verslas ir mokslas negali išgyventi vienas be kito“, – tikino A. Kazimianec.

Paskutinę sutartį universitetas pasirašė su vienu didžiausių ir sparčiausiai augančių darbdavių Kaune – JAV korporacijos „Intermedix“ padaliniu UAB „Intermedix Lietuva“. Paslaugas, technologijas ir krizių valdymo IT sprendimus sveikatos apsaugos sektoriui tiekianti įmonė universitetui skirs 50 tūkst. eurų tikslines lėšas, kurias ketinama skirti studentų stipendijoms, universiteto infrastruktūrai ir kitiems tikslams.

UAB „Intermedix Lietuva“ vadovas Lukas Jankauskas pasidžiaugė, jog ši sutartis jam, kaip VDU absolventui, labai reikšminga – taip pat kaip ir visai įmonei, kadangi tarp jos 600 darbuotojų net 30 procentų yra VDU absolventai.

„Jaučiu didelę pagarbą ir padėką Vytauto Didžiojo universitetui už anglų kalbos propagavimą ir studentų paruošimą. Jis ruošia specialistus, kurie gali puikiai įsilieti į darbo rinką ir dirbti tarptautinėse kompanijose, kur anglų kalba yra pagrindinis reikalavimas“, – sakė L. Jankauskas.

Taip pat buvo pasirašyta ir dar viena sutartis su Lietuvos atsakingo verslo asociacija (LAVA), tarp kurios narių yra ir VDU. Sutartimi įtvirtinamas abipusiai naudingų tikslų, susijusių su darnaus ir atsakingo verslo plėtra, siekimas.

VDU drauge su LAVA ketina organizuoti regioninius renginius atsakingo verslo temomis, bendradarbiauti organizuojant VDU studentų meistriškumo pamokas, mokomąsias praktikas bei įgytų žinių pritaikomumą. Taip pat bus bendradarbiaujama projektinėje veikloje, kuriant ir bendrai vykdant įvairius projektus bei kitose srityse.

Sutartį pasirašė VDU mokslo prorektorė prof. Julija Kiršienė ir LAVA valdybos pirmininkė Lina Morkūnaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.