Universitetas pasirašė tris bendradarbiavimo sutartis

Kovo 2 dieną VDU pasirašė bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru, Lietuvos energetikos institutu ir Kauno tardymo izoliatoriumi.

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius pasirašydamas sutartį pažymėjo, jog tikimasi dar labiau praplėsti bendradarbiavimo ryšius su VDU Kauno botanikos sodu. „Norime, kad vaikų edukacinės programos vyktų botanikos soduose. Tai naudinga ir universitetui, pritraukiant mokinių, kurie galėtų tapti universiteto studentais, po to įsidarbinti. Ši sutartis labai reikalinga“, – teigė A. Sakevičius.

Kita sutartis buvo pasirašyta su Lietuvos energetikos institutu (LEI) – kaip paaiškino VDU rektorius prof. Juozas Augutis, institutą su universitetu ryšiai sieja jau seniai, pradedant nuo Vileikos gatvėje esančio VDU Gamtos mokslų ir Informatikos fakultetų pastato (VDU II-ųjų rūmų), kuris buvo planuojamas LEI administracijai, tačiau galiausiai buvo perduotas universitetui. Nemažai šiame pastate dirbančių universiteto mokslininkų yra įsidarbinę ir visai greta įsikūrusiame Lietuvos energetikos institute.

Instituto direktorius Sigitas Rimkevičius atkreipė dėmesį, jog VDU studentams LEI siūlo pratęsti mokslus keliose doktorantūros srityse. „Ne vienas ir ne du VDU studentai, atėję pas mus, tampa daktarais, turime doktorantūros studijas energetikos, technologijos srityse. Manau, puikiai vieni kitus papildome ir dar ilgai bendradarbiausime“, – vylėsi LEI direktorius.

Trečiąją sutartį VDU rektorius pasirašė su Kauno tardymo izoliatoriumi – institucija, kur vykdomos ne tik kardomosios priemonės, bet ir socialinė reabilitacija, socialinis darbas, narkomanijos, korupcijos prevencija. Rektorius pabrėžė, jog universitetui socialinė veikla labai svarbi, todėl užmegzti ryšiai su izoliatoriumi yra itin reikšmingi.

„Visuomenė susideda iš skirtingų sluoksnių, visko atsitinka. Kuo anksčiau ir kuo daugiau bendradarbiausime, tuo visuomenė bus sveikesnė ir tie žmonės, kurie yra padarę klaidų, gali pasitaisyti. VDU bendradarbiaudamas gali įnešti savo įtaką ir darbą. Turime minčių ir apie viešojo saugumo programų rengimą“, – pasirašydamas sutartį sakė VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

Kaip pažymėjo Edvardas Kviatkauskas, laikinai einantis Kauno tardymo izoliatoriaus vadovo pareigas, nors su universitetu bendradarbiauta dar nuo 2007-ųjų, tačiau iki šiol nuošalėje likdavo suimtųjų ir nuteistųjų resocializacija, sugrąžinimas į visuomenę ir bendruomenę – dabar bendras darbas šioje srityje taip pat bus įtvirtintas.

„Iki šiol nebuvo reglamentuotas jų resocializacijos procesas, tad labai džiugu, kad šiuos santykius įteisinsime, ne tik bendradarbiavimą studentų praktikos ir mokslinių tyrimų srityse“, – pasidžiaugė E. Kviatkauskas.