Universitetas pasirašė sutartį su UAB „Biocentras“

Gruodžio 18 d., trečiadienį, 10 val. VDU rektorate (K. Donelaičio g. 58) vyko posėdis, kurio metu universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su UAB „Biocentras“.

Tarp sutartyje įvardintų tikslų – skatinti su biotechnologijomis susijusių mokslų studentus dalyvauti moksliniuose tyrimuose, suteikti jiems galimybę atlikti ir rengti gynimui  bakalauro ir magistrantūros studijų baigiamuosius darbus, inicijuoti projektus, sudarančius galimybes studentams tobulinti turimas žinias ir įgyti praktinių įgūdžių. Bendrovė ir universitetas ketina bendradarbiauti mokslo ir VDU biotechnologijų studentų tobulinimo srityse.

Bendrovę „Biocentras“ pristatė VDU Gamtos mokslų fakulteto dekanas prof. Algimantas Paulauskas. „Partneriai mums tikrai naudingi – priima studentus praktikai, bendradarbiauja, vykdome bendrus tarptautinius projektus. Ši įmonė susijusi su aplinkos tvarkymu arba utilizavimu, ji rengia priemones naftos išsiliejimo valymui. Mūsų studentams tikrai svarbu, kad galima bendradarbiauti su tokia įmone“, – paaiškino dekanas.

Pasirašydamas sutartį, „Biocentro“ direktorius Saulius Grigiškis pažymėjo, kad įmonė gyvuoja jau 25-erius metus ir ją jau sieja tam tikri ryšiai su universitetu. „Šiemet vykdėme 11 tarptautinių projektų, draugaujame su [VDU Biochemijos ir biotechnologijų katedros] profesoriumi Audriumi Maruška. Manau, kad sudėjus mūsų ir jūsų pastangas, bus galima ir toliau plėsti veiklą kartu“, – sakė S. Grigiškis.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.