Universitetas kviečia dalyvauti teletilte su JAV ambasadoriumi prie NATO

Antradienį, balandžio 19 d., 18 val. 30 min., K. Donelaičio g. 52–314 vyks seminaras internetu apie NATO partnerystę, kurį ves JAV ambasadorius prie NATO Ivo Daalderis. Teletilte dalyvausiantys VDU ir JAV, Slovakijos bei Albanijos universitetų studentai ir dėstytojai galės užduoti jam savo klausimus.

Prieš I. Daalderio kalbą, susirinkusiesiems bus suteiktos instrukcijos apie dalyvavimo internetiniame seminare tvarką. Dalyviai kviečiami sugalvoti savo klausimus prieš seminarą. Organizatoriai taip pat suteikė žemiau prisegtus dokumentus, kuriuose aprašyta smulkesnė informacija apie seminarą, jo taisykles bei nagrinėjamą temą ir Ivo Daalderio biografiją. Po seminaro, studentai ir dėstytojai bus pakviesti užpildyti anketas, kurios taip pat prisegtos žemiau, ir siųsti el. pašto adresu usnatopublicaffairs@state.gov balandžio 20 d.

Šį projektą organizuoja Jungtinių Amerikos Valstijų misija NATO (USNATO). Pokalbyje internetu dalyvaus Matej Bel universitetas (Slovakija), Our Lady of Good Counsel universitetas (Albanija), Vytauto Didžiojo universitetas, Ksavjero universitetas (JAV) bei JAV ambasadorius prie NATO, Ivo Daalderis.

Ivo H. Daalderis 2009 m. gegužę buvo paskirtas JAV nuolatiniu atstovu NATO Taryboje, įgaliotuoju ir nepaprastuoju ambasadoriumi. Nuo 1995 m. iki 1997 m. jis dirbo Europos reikalų direktoriumi prezidento Billo Clintono Nacionalinio saugumo taryboje, kur jis buvo atsakingas už JAV politikos Bosnijos atžvilgiu koordinavimą. Jis taip pat buvo Brookingso instituto užsienio politikos mokslų vyriausiasis bendradarbis, nagrinėjęs Amerikos užsienio politikos, Europos saugumo, transatlantinių santykių ir nacionalinio saugumo temas. Jis yra 12 knygų autorius, įskaitant naujausią „In the Shadow of the Oval Office: Profiles of the National Security Advisers and the Presidents they Served—From JFK to George W. Bush“. Ambasadorius I. Daalderis išsilavinimą įgyjo Oksfordo ir Georgetowno universitetuose, o politikos mokslų daktaro laipsnį gavo Masačusetso technologijos institute.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Informacija apie seminarą

Ivo Daalderio biografija

Anketa studentams (pildyti po seminaro)