Universitetas kūrybingai minėjo Žemės dieną

Kovo 21 d. VDU Gamtos mokslų fakultete buvo paminėta Žemės diena. Šią dieną studentai ir dėstytojai būrėsi į kūrybines dirbtuves ir smagiai leido laiką renginiuose, skirtuose aplinkos apsaugos temai paminėti ir puoselėti.

Renginys, inicijuotas Akademinio jaunimo mokslinės draugijos „Modusas“, buvo iškilmingai pradėtas vėliavos pakėlimu ir viešųjų ryšių atstovo Baltramiejaus Jakšto kalba. Studentai ir dėstytojai buvo kviečiami apsirengti žaliai ar pasipuošti žaliais akcentais, o neturėję galimybių to padaryti patys buvo puošiami žalią lapą simbolizuojančiu antspaudu.

„Žemės diena GMF – tai puikiai praleista popietė ir dar smagesnė vakaronė, kuri praskaidrino  jau rutina tapusius pirmadienius. Didžiausią įspūdį paliko studentų veikla, kuri neapsiribojo tik žaliosios atributikos platinimu. Atsakingesnis požiūris į šią dieną priminė, kiek nedaug reikia padaryti kiekvienam, kad kažkas pasijustų geriau. Organizuotumas, kurį parodė „Modusas“ nariai ir aplinkinių entuziazmas, norint įdėti savo indėlį, parodė, kad socialinis GMF gyvenimas remiasi labai paprasta sąvoka – neklausk, kodėl turėčiau padėti, klausk, kiek daug galiu pagelbėti“, – teigė pirmakursis aplinkotyrininkas-ekologas Vaidas Galinis.

Vienas smagiausių dienos etapų – kūrybinės dirbtuvės. Nepabūgę šalčio ir vėjo, studentai rinkosi lauke meistrauti inkilėlių sugrįžtantiems paukščiams ir padedami vieni kitiems kėlė juos į šalia fakulteto esančius medžius. Šilumą ir lengvesnį darbą mėgstantys studentai universiteto erdvėse mokėsi lankstyti gerves, drugelius ir gėles iš popieriaus, kuriuos vėliau su džiaugsmu dovanojo draugams ir dėstytojams. Šia proga į fakultetą, studentų inciatyva, buvo sugrąžintas galvaninių elementų konteineris.

AJMD „Modusas“ prezidentas Lukas Žemaitis pasidžiaugė, kad studentams rūpi jų aplinka ir jos tvarkymas. Žemės dieną vainikavo jaukus koncertas-vakaronė, kurio metu studentai dalyvavo viktorinoje, taip pat demonstravo savo muzikinius gabumus. Džiugu, kad nei žinių, nei gerų balsų studentams tikrai netrūksta. Pasibaigus programai, žiūrovai skirstytis neskubėjo, o šilta atmosfera ir gera nuotaika dar labiau suartino gamtos mokslų studentus. Už šią gražią šventę studentai dėkoja Žemės dienos iniciatorei, antrakursei biologei Agnei Ažundenytei ir jos komandai. Tikimasi, kad šis renginys taps kasmetine tradicija.