„U-Multirank“ reitingas vėl puikiai įvertino VDU

Kovo 30 d. didžiausias tarptautinis universitetų reitingas „U-Multirank“ paskelbė šių metų rezultatus – juose VDU antrus metus iš eilės surinko aukščiausius balus („gerai“ ir „labai gerai“) net 14 kategorijų. Iš viso reitinge įvertintos 35 kategorijos įvairiose srityse – dėstyme ir studijose, moksle, žinių perdavime, tarptautiškume ir regioniškume.

Geriausius įvertinimus (1, arba „labai gerai“) VDU gavo kategorijose, kuriose įvertintas studentų mobilumas, užsienio kilmės (tarptautiniai) akademiniai darbuotojai, meninė produkcija, už mokslinę veiklą gautos išorinės pajamos, bendros regioninės publikacijos, bakalauro studijas numatytu laiku baigusių studentų proporcija ir universiteto pumpurinių įmonių (angl. spin-off) skaičius.

Gerai (2) įvertintos tarpdisciplininės publikacijos, bakalauro ir magistrantūros studijų programų užsienio k. skaičius, regione dirbančių magistrų skaičius, universitete studijas sėkmingai baigusių VDU bakalaurų ir magistrų proporcija bei numatytu laiku magistro studijas baigusių studentų proporcija.

„U-Multirank“ išsiskiria iš kitų reitingų – jame universitetai nerikiuojami į bendrą eilę, o vertinami pagal atskirus kriterijus. Šių metų reitinge įvertintas didžiausias skaičius aukštųjų mokyklų – net 1 500 universitetų iš viso pasaulio.

Dėl savo daugiamatiškumo, „U-Multirank“ reitingas yra pirmasis pasaulyje, galintis pasiūlyti išsamų universiteto pasiekimų atvaizdą, suteikdamas vartotojui daugiau duomenų, nei tik tyrimus. Palyginimus taip pat galima daryti atskirų studijų dalykų kategorijose.

„U-Multirank“ supranta ir atskleidžia, kad universitetų kaip globalių kompetencijos centrų vaidmuo yra kildinamas iš jų įvairovės. Sėkmingas aukštojo mokslo sektorius yra sudarytas iš įvairių tipų universitetų, ne tik didelių, sukoncentruotų į mokslinius tyrimus, bet ir mažų universitetų, medicinos mokyklų, taikomųjų mokslų universitetų ir kitų“, – komentavo „U-Multirank“ bendrų projektų vadovas prof. dr. Frans van Vught.

Daugiau informacijos