Tyrėjai sukūrė įgalinančių socialinių paslaugų modelį

3301

2013 m. pradžioje Lietuvos mokslo taryba (LMT) paskelbė nepriklausomų ekspertų išvadas, kurios puikiai įvertino VDU Socialinio darbo katedros tyrėjų dvejus metus vykdytą ir LMT remtą tyrimo projektą „Įgalinimo strategijomis grindžiamo socialinių paslaugų modelio kūrimas Lietuvoje“.

Tyrimo tikslas buvo atskleisti ir pagrįsti inovatyvių socialinių paslaugų modelį Lietuvoje plėtojant socialiai pažeistų visuomenės grupių įgalinimo strategijas. VDU tyrėjai atskleidė Lietuvoje veikiančių socialinių paslaugų organizavimo ypatumus, atliko analizę remdamiesi socialinės gerovės modeliais ir ideologijomis bei socialinių paslaugų organizavimo modeliais užsienio šalyse. Mokslininkai išanalizavo įgalinimo konceptą pagal įvairias teorines perspektyvas ir atskleidė įgalinimą kaip socialinių paslaugų pokyčių ir inovatyvumo prielaidą. Taip pat buvo atliktas empirinis tyrimas, kuriuo išsiaiškinta, kaip socialinių paslaugų dalyviai – teikėjai ir gavėjai – vertina šių paslaugų būklę Lietuvoje, kokius savo lūkesčius išsako dėl jų tobulinimo.

Projekto rengėjai sukūrė savitą, įvairias žinias, patirtis bei perspektyvas integruojantį socialinių paslaugų modelį. Jame įgalinimas pateikiamas kaip centrinis socialinių paslaugų konceptas, savyje derinantis įvairių socialinės gerovės ideologijų bei socialinių paslaugų organizavimo bruožus. Kaip rodo tyrimo rezultatai, įgalinančios socialinio darbo paslaugos veda link socialinio darbo politikoje ir praktikoje atpažįstamo ir jau iš dalies taikomo mišraus socialinio darbo paslaugų modelio, be to, link naujosios viešosios vadybos bei naujojo viešojo valdymo modelių.

Tyrimą atliko VDU Socialinių mokslų fakulteto Socialinio darbo katedros tyrėjų grupė: Jonas Ruškus (vadovas), Natalija Mažeikienė, Rasa Naujanienė, Džiugas Dvarionas, Roberta Motiečienė, Dainius Žvirdauskas. Įgalinančių socialinių paslaugų modelis bus pristatytas LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, o tyrimo rezultatai skelbiami žurnale „Socialinis darbas. Patirtis ir metodai“. Be to, rengiama įgalinančių socialinių paslaugų modelį pristatanti knyga, kuri leis Lietuvos socialinių paslaugų teikėjams ir gavėjams bei tyrėjams ir politikams tyrimo duomenimis pagrįsti politinius ir praktinius sprendimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus