Tulpių žydėjimo savaitę pradėjo paroda

Tulpių žydėjimo savaitė

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Kauno botanikos sodas skelbia oficialią tulpių žydėjimo savaitę ir ją pradeda tulpėms skirta paroda „Tulpės gamtoje, buityje ir mene“.

Parodos sumanytoja – sodo tulpių kolekcijos kuratorė Rita Maršelienė teigia tulpių motyvus reginti visur. „Nuo geležinkelio stoties lubų puošybos, iki knygų skirtukų, užsienio šalių piniginių banknotų ar organizacijų logotipų – tulpės yra vienas populiariausių mus supančių motyvų, tik galbūt ne visada tai pastebime“, –  pasakoja R. Maršelienė.

Autentiški menininkių darbai

Šiaulietė juvelyrė Aistė Navasaitienė kuria papuošalus su tulpių motyvais. Labiausiai ją žavi emalio technika – savo galimybėmis, trapumo bei tvirtumo derme ir paslaptingu grožiu. Juvelyrė orientuojasi į gamtos organines formas, perteiktas metalo medžiaga bei spalvingomis emalėmis. „Trumpalaikį žydėjimo procesą savo kūriniuose sustabdau amžinai ir leidžiu juo mėgautis, grožėtis ir puoštis. Šaltas metalas ir spalvotas stiklas virsta gležnu ir jautriu kūriniu, kuris taip dera žydinčiai moteriai“, – apie savo kūrinius pasakoja Aistė Navasaitienė.

Papuošalus ir dizaino elementus parodoje pristato ir kaunietė menininkė, stiklo gaminių dizainerė Ieva Šidlauskienė. „Mane visada žavėjo stiklo daugiapusiškumas – vienu metu labai trapi, bet kartu ir tvirta, karšta ir šalta, peršviečiama ir lengva medžiaga“, – teigia menininkė.  Anot I. Šidlauskienės, stiklas lengvai nepasiduoda – jį reikia prisijaukinti. Stiklo gaminių dizainerė įkvėpimo semiasi iš tapybos, skulptūros bei architektūros.

Tulpės pašto ženkluose ir atvirukuose

Tulpės – vienos populiariausių gėlių, kurias realistiškai, ir simboliškai vaizduoja įvairiausių valstybių paštai, leisdami įvairią filatelinę produkciją. Prof. Liudo Mažylio, Antano Burkaus, Vitalijos Petrauskaitės ir dr. Astos Malakauskienės parodoje eksponuojami pašto ženklai, vokai, atvirukai, lapeliai užrašams su įvairių veislių, spalvų bei atspalvių tulpėmis. Seniausias – tarpukario atvirukas su įvairiaspalvių tulpių laukais Olandijoje, siųstas į Kauną.

Parodoje atstovaujama atskira, jau primirštama kolekcionavimo sritis – sveikinimo telegramų blankai. Tulpės buvo populiarus blankų motyvas sovietmečiu.

Be minėtų valstybių, ekspozicijoje pateikiama Izraelio, JAV, Paragvajaus, Vokietijos, Lenkijos, Vengrijos, Šveicarijos, Lietuvos filatelinė bei filokartinė produkcija.

Tulpių paroda VDU Kauno botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6) veiks visą mėnesį, iki gegužės 31 d.