Tolerancijos pamoka globalaus futbolo aikštėje

VDU kartu su futbolo mokykla „Ąžuolas“ ir Ugnės Karvelis gimnazija kviečia į globalaus futbolo varžybas, kurios vyks gegužės 9 d., 11 val., U. Karvelis gimnazijos stadione Akademijoje, Kauno rajone.

„Futbolas, o ir apskritai sportas, matyt, yra universaliausia pasaulio kalba. Ji puikiai suprantama kone milijonams žmonių, visai nepriklausomai nuo jų kilmės šalies, kalbos, amžiaus ar lyties. Šia kalba lengviausia susikalbėti: būti išgirstam ir suprastam, nes tik futbolo aikštėje visi esame lygūs“, – teigia varžybų iniciatoriai.

Varžybų rengėjai tikslingai pakvietė dalyvauti labai skirtingas komandas: vaikus, žaidžiančius futbolą, jų tėvus, užsienio šalių studentus, studijuojančius VDU, taip pat universiteto dėstytojus ir studentus. Pasak aukštosios mokyklos atstovų, šios skirtingos komandos vienoje aikštėje – tai būdas pamatyti save kaip pasaulio dalį.

„Nėra Lietuvos ir likusio pasaulio. Esame visi tos pačios planetos, to paties pasaulio piliečiai. Varžybomis siekiame atkreipti dėmesį ir į užsienio šalių piliečių, gyvenančių Lietuvoje, padėtį – dar kartą pagalvoti, kaip juos matome mūsų visuomenėje. Ar nežiūrime į juos su baime, ar juose matome partnerius, kolegas, kartu įgyvendinančius bendras idėjas? Gyvename vis labiau sekuliarėjančioje visuomenėje, globaliame pasaulyje – vis dažniau mūsų keliai susikerta su skirtingų tautų, šalių atstovais. Turime išmokti save matyti kaip pasaulio piliečius. Tik pažindami skirtingas kultūras galėsime išmokti suprasti vieni kitus, bendradarbiauti, įgyvendinti bendras idėjas“, – sako VDU atstovai.

Rungtynėse dalyvaus užsienio studentai iš Meksikos, Ukrainos, Olandijos, Azerbaidžano, Kazachstano ir Lietuvos. Jauniausio dalyvio amžius – 11 m.

„Tikime, kad šis žaidimas, nepaisantis nei valstybių sienų, nei amžiaus ribų, suvienys jų dalyvius bendram tikslui ir bendrai tolerancijos pamokai draugiškoje futbolo aikštėje“, – viliasi organizatoriai.