Teisės fakulteto bendruomenė išrinko Metų žmogų

VDU Teisės fakulteto bendruomenė pirmą kartą rinko Metų žmogų, kuriuo tapo advokatas, kontoros „NORDIA BAUBLYS & Partners“ partneris Evaldas Rapolas.

Įsteigtu apdovanojimu siekta pagerbti asmenis, kurie puoselėja fakultetui reikšmingiausias vertybes ir taip prisideda prie teisinės valstybės plėtros. Metų žmogaus vardo nominantai buvo vertinami už jų erudiciją, kolegialumą, atvirumą naujovėms, etiškumą, kūrybiškumą ir tarpdiscipliniškumą.

Evaldas Rapolas apdovanojimui nominuotas už absolventų iniciatyvas ugdant jaunąją kartą. Teisininko atstovaujamoje advokatų profesinėje bendrijoje „NORDIA BAUBLYS & Partners“ dirba daug VDU Teisės fakulteto absolventų, advokatų kontora skatina studentų visuomeninę veiklą, kiekvienas metais geriausiam studentui skiria stipendiją, prisideda prie fakulteto mokslinių renginių organizavimo, remia teisinės literatūros įsigijimą.

„Jaučiamės VDU šeimos dalimi, mus sieja bendras požiūris į gyvenimą bei vertybes. Manau, kad būtent šis universitetas suformuoja žmogų, kuris turi savitą požiūrį į tai, kas vyksta aplink. Esu maloniai nustebintas tokio aukšto kolegų įvertinimo ir tegaliu pasakyti, kad visada džiaugiamės galėdami grąžinti bent dalelę to, ką patys esame gavę iš savo alma mater“, – universitetui už įvertinimą dėkojo E. Rapolas.

Tarptautinės konferencijos „Teisininko nepriekaištinga reputacija: teoriniai ir praktiniai aspektai“ metu advokatą Evaldą Rapolą iškilmingai pasveikino ir apdovanojimą įteikė VDU Teisės fakulteto Viešosios teisės katedros vedėja prof. Edita Gruodytė. Įteikdama apdovanojimą profesorė dėkojo laureatui už gražius ir reikšmingus darbus bei palinkėjo jam ir toliau rodyti pavyzdį studentams ir absolventams, siekiantiems prasmingos, sąžiningos bei garbingos teisininko karjeros.

Be E. Rapolo, Metų žmogaus titulo nominantais buvo Kauno apylinkės teismo pirmininkas Mindaugas Šimonis už teismo atvirumą akademinei visuomenei, advokatas Jonas Kairevičius už etikos principų puoselėjimą teisininko praktikoje ir Seimo narys Stasys Šedbaras už atvirumą naujovėms teisės moksle ir studijose.