„Teatro dirbtuvėse“ – pažintis su scenos meistrais

VDU teatras ir teatras „Mens Publica“ vasario mėnesį jau ketvirtą kartą Kaune atvers „Teatro dirbtuvių“ duris. Šį kartą dalyviams bus pasiūlyta edukacinė programa „Aktoriaus dirbtuvės“, kuri iš arti supažindins su vaidybos menu ir aktoriaus profesija. Registracija vyksta iki gegužės mėn.

„Aktoriaus dirbtuvės“ skirtos visiems, kurie siekia suvokti šiuolaikinio aktoriaus meninio proceso subtilybes ir kūrybą supranta kaip neatsiejamą šiuolaikinio žmogaus gyvenimo dalį.

Programa sudaryta atsižvelgiant į pagrindinius aktoriaus profesijos komponentus: vaidybą, improvizaciją, scenos kalbą, vokalą, šokį, kostiumą, scenografiją, dramaturgiją, režisūrą.

„Geriausias dirbtuvių įvertinimas man, vienai iš šios programos sumanytojų, yra jos absolventų sėkmė. Moksleiviai, prieš penkerius metus atėję į pirmąjį užsiėmimą, šiandien lenkiasi žiūrovams Nacionalinio teatro scenoje“, – projekto sėkme džiaugiasi aktorė, viena „Teatro dirbtuvių“ iniciatorių, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) teatro vadovė Goda Piktytė.

Dirbtuvių programa šiemet sudaryta atsižvelgiant į pagrindinius aktoriaus profesijos komponentus: vaidybą, improvizaciją, scenos kalbą, vokalą, šokį, kostiumą, scenografiją, dramaturgiją, režisūrą. Kiekvieną iš šių sričių pristatys jų atstovai, žinomi šalies menininkai, suteikdami unikalią galimybę susipažinti su kūrybos procesu be tarpininkų: teatro ir kino režisierius Jonas Vaitkus, dramaturgas Herkus Kunčius, dizainerė Jolanta Rimkutė, aktoriai Rimantė Valiukaitė, Arvydas Dapšys ir daug kitų.

teatro dirbtuviu foto 2

Pasak organizatorių, šiemet ypatingą naudą gaus norintys sėkmingai pasirengti šių metų stojamiesiems egzaminams į vaidybos studijų programas: jų laukia papildomos 3 dienų stojamųjų egzaminų repeticijos, kurių metu bus imituojami visi egzaminų etapai ir individualiai konsultuojamas kiekvienas jų dalyvis.

„Paprastai teatrą suvokiame kaip galutinį rezultatą, matomą scenoje, o nueinamo kelio iki to rezultato dažniausiai nematome. O šis edukacinis projektas – puiki galimybė iš arti ne tik pažvelgti, kaip atrandami scenoje matomi dalykai, bet ir patiems išmėginti save vaidyboje, improvizacijoje, šokyje, režisūroje ar kitur“, – sako profesionalus šokėjas, šiuolaikinio šokio mokytojas Marius Pinigis, kuris dirbtuvių dalyviams dėstys judesio ir šokio studijoje.

„Aktoriaus dirbtuvių“ lektoriai pasidalins žiniomis apie skirtingus vaidybos meno komponentus teatre, kine, televizijoje, tarpdisciplininiuose meno projektuose. Menininkų individualios patirtys padės geriau suvokti kūrybos procesą, plėsti kūrybinį ir intelektualinį akiratį, ugdyti kūrybiškumą, skatins pasitikėti savo individualumu bei intuicija.

„Aktoriaus dirbtuvių“ dalyviams suteikiama galimybė gauti pakvietimus į programos lektorių – scenos meistrų – spektaklius.

„Aktoriaus dirbtuvių“ užsiėmimai vyks šeštadieniais, po 8 akademines valandas. Bendra programos apimtis – 9 dienos (72 akademinės valandos). Dalyvių skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija iki vasario 6 d.

Programos kaina – 199 EUR. Programoje gali dalyvauti asmenys nuo 16 m. amžiaus. Užsiėmimų negalima filmuoti ir fotografuoti. Esant būtinybei, rengėjai pasilieka teisę keisti užsiėmimų tvarkaraštį, apie tai dalyvius informuojant iš anksto.

Daugiau informacijos teikia Vaida Venckutė-Nagė (tel. 8 672 06529, el. paštas info@teatrodirbtuves.lt)

Dalyvių registracija

„Teatro dirbtuvių“ interneto svetainė