Tarptautiniame projekte – apie ES sampratą

Rugpjūčio 31 – rugsėjo 3 d. VDU atstovybėje Vilniuje įvyko Jean Monnet tinklo projekto „Crisis, Conflict and Critical Diplomacy: EU Perceptions in Ukraine  and Israel/Palestine (C3EU)“ vyresniųjų partnerių susitikimas bei tyrimo seminaras,  skirtas medijų ir politinių elitų nuomonių  analizei.

Šis projektas, skirtas ES sampratoms Ukrainoje ir Izraelyje bei Palestinoje, yra vykdomas 2015-2018 m. Projekte dalyvauja mokslininkai iš VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto; Christ Church universiteto ir Nacionalinio Europos tyrimų centro  N. Zelandijoje; Darmstato technologijos universiteto Vokietijoje;  Liuveno Katalikiškojo universiteto Belgijoje; Londono Karališkojo Holloway universiteto D. Britanijoje; Ben Guriono universiteto Izraelyje bei partnerių Ukrainoje: Nacionalinio Karazino universiteto Charkove; Nacionalinio strateginių tyrimų instituto Ukrainoje.

Susitikimo metu VDU atstovybėje Vilniuje buvo pristatyti žiniasklaidos  analizės rezultatai, pasirengta elitų nuomonės apklausai bei imtasi įgyvendinti trečiąją projekto dalį, tyrinėjančią jaunimo nuomonę. Renginyje dalyvavo 23 mokslininkai iš aštuonių šalių.  VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas prof. Šarūnas Liekis yra šio projekto vyresnysis partneris.

Projektas pasitelkia iškiliausių mokslininkų ir jaunųjų tyrėjų tarpdisciplinines kompetencijas ES išorinių vertinimų, bendrosios užsienio ir saugumo politikos, Europos kaimynystės politikos, valdymo, žiniasklaidos, komunikacijos, kognityvinių ir lingvistinių studijų klausimais ir t. t. Tyrimų strategija nagrinėja oficialų politinį diskursą ES atžvilgiu, ES žiniasklaidos rėminimą, ES vertinimus politikos kūrėjų gretose, jaunimo klausimus ir t. t. bei pateikia politikos rekomendacijas.