Teisės fakulteto studentai – antri konkurse Austrijoje

863

Austrijos sostinėje Vienoje vyko tarptautinės teisės teismo inscenizacijos konkurso „Jessup 2016“ turnyras „Jessup European Friendly“, skirtas nacionalinių turų neturėjusių šalių komandoms.

Konkurse Lietuvai atstovavo VDU Teisės fakulteto studentai ir užėmė 2 vietą tarp 12 dalyvių, pasiekę keturias pergales iš 4 galimų. Kovo pabaigoje VDU komanda dalyvaus pagrindiniame „Jessup“ turnyre, kuris vyks JAV sostinėje Vašingtone.

VDU atstovai Vienoje įveikė Albanijos, Liuksemburgo, Kipro ir Šveicarijos komandas, pateko į finalą, kur po sunkios kovos turėjo pripažinti Izraelio komandos pranašumą. Universiteto komandą sudarė Teisės fakulteto studentai Dovilė Stankevičiūtė, Laura Pociūtė ir Deividas Užkurys. Lietuviai pateko ir į geriausių turnyro kalbėtojų dešimtuką – L. Pociūtė užėmė 5 vietą, D. Stankevičiūtė – 8-ąją.

Nuo 1959 m. rengiamas Philipo C. Jessupo tarptautinės teisės teismo inscenizacijos konkursas „Jessup 2016“ – vienas didžiausių pasaulyje, dalyvauti jame kasmet susirenka daugiau kaip 550 teisės universitetų komandų iš 80 šalių.

Konkursas vyksta pagal Tarptautinio Teisingumo Teismo Statutą ir yra sudarytas iš įvairių aktualių tarptautinės teisės problemų, pristatant argumentus rašto darbuose ir kalbėjimo turuose anglų kalba. Šių metų temos – itin kompleksinės, atliepiančios šiandienos situaciją:  susijusios su valstybių vykdomu masiniu sekimu, šnipinėjimu, kibernetinėmis atakomis, terorizmu ir žmogaus teisėmis.

IMG_4011

Po konkurso Vienoje D. Užkurys, kalbėdamas apie savo įspūdžius, pabrėžė, kad šis turnyras buvo rimtas iššūkis savo jėgoms išbandyti.

„Šis konkursas mums parodė, kuriose vietose esame gerai pasirengę ir kur dar reikėtų padirbėti. Draugiškas turnyras buvo gera proga išbandyti save prieš kitų valstybių komandas ir įvertinti savo pasirengimą. Sustiprėjome, įgijome pasitikėjimo savimi. Turime dar tris savaites spragoms užpildyti ir pritaikyti Vienoje įgautas žinias ir patirtį. Dabar mūsų tikslas – kaip įmanoma geriau pasirengti konkursui ir puikiai pasirodyti pagrindiniame „Jessup“ turnyre Vašingtone, kuris vyks kovo 27 – balandžio 2 dienomis“, – sakė D. Užkurys.

L. Pociūtė teigia, kad dalyvavimas šiame konkurse buvo vienas geriausių jos priimtų sprendimų studijuojant teisę, kadangi tokios patirties ir praktinio žinių pritaikymo neįmanoma išmokti vien sėdint auditorijoje ir klausantis paskaitų.

„Šiame konkurse sudaroma galimybė įsijausti į advokato vaidmenį ir atsistojus prie tribūnos įtikinamai išdėstyti teisėjų kolegijai savo poziciją, kuri turi būti paremta geromis tarptautinės teisės žiniomis, bylų pavyzdžiais ir gebėjimu atsakyti į teisėjų klausimus. Per šį laikotarpį spėjom artimai susibendrauti, nes kartu keliaujam, daug susitikimų organizuojame savaitgaliais. Visi esame iš vieno kurso, susitinkam dar ir paskaitose, todėl juokaujame, kad su komandos nariais praleidžiam daugiau laiko, negu su šeima ar kitais draugais“, – teigė L. Pociūtė.

Neretai tie patys žmonės konkurse dalyvauja ir kitais metais, iš pradžių – kaip dalyviai, o vėliau ir kaip komandų treneriai arba teisėjai. VDU Teisės fakulteto komandos trenerė Justina Gabrielaitytė taip pat yra dalyvavusi šiame konkurse, ir net baigusi studijas universitete dalijasi konkurse įgyta patirtimi ir žiniomis su studentais.

Pasitikėjimas, pagalba ir patirtis yra tai, kas įkūnija šio renginio esmę. Čia svarbus kiekvienas komandos narys; komanda yra nedalomas vienetas, kur vieno pergalė yra visų pergalė ir kiekvieno klaida yra bendra, o pastiprindamas kitą sustiprėji pats. Rezultatas ar net ir laimėjimas yra svarbi, bet tikrai ne esminė šios neįkainojamos patirties dalis. Sugebėjimas išlikti sudėtingiausiose situacijose vardan bendro tikslo yra šio sudėtingo žaidimo variklis ir jėga, neleidžianti dalyviams pamiršti šios patirties dar daugelį metų, norint vienaip ar kitaip vėl būti šio renginio dalimi.

Šiuo metu VDU Teisės fakulteto komanda ruošiasi turnyrui Vašingtone, kuriame atstovaus Lietuvai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.