Tarptautinės konferencijos dalyviai diskutavo apie kitoniškumą

Rugsėjo 28–30 dienomis Tarptautinė vadovėlių ir edukacinių medijų tyrimų asociacija (International Association for Research on Textbooks and Educational Media) kartu su Vytauto Didžiojo universitetu organizavo konferenciją „Representations of Otherness“. Į konferenciją atvykę tyrėjai iš 20 pasaulio šalių aptarė vadovėlių ir šiuolaikinių edukacinių medijų vaidmenį formuojant požiūrį į kitoniškumą.

Organizatoriai kvietė iš arti pažvelgti į kitoniškumo temą. Apie kitoniškumą diskutuota etniškumo, rasės, tautiškumo, lyties ir religijos kontekste, taip pat susiejant su daugumos bei mažumos sampratomis ir su „tiesos režimų“ veikimu visuomenėje bei švietimo sistemoje. Dirbdami grupėse konferencijos dalyviai aptarė šiuo klausimus: kitoniškumo reprezentacijas, vadovėlių bei edukacinių medijų atranką ir patvirtinimą, jų dizaino ir naudojimo procesą bei naujus jų naudojimo metodus. Konferencijos metu vyko teorinė sesija, kurioje aptarti vadovėlių ir edukacinių medijų teoriniai ir metodologiniai klausimai.

Konferencijoje pranešimai buvo skaitomi anglų kalba. Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkai, dėstytojai ir studentai galėjo dalyvauti konferencijos plenariniuose pranešimuose, teorinėje sesijoje ir darbo grupėse.

Daugiau informacijos apie konferenciją teikia Natalija Mažeikienė (n.mazeikiene@adm.vdu.lt).

Konferencijos programa
Plenarinių pranešimų ir teorinės sesijos programa
Darbo sekcijose programa
Kauno žemėlapis