Tarptautinėje konferencijoje – diskusijos apie vaikus daugiakalbėje aplinkoje (ATNAUJINTA 11.02)

Lapkričio 3–4 dienomis Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakultetas kviečia į tarptautinę konferenciją „Vaikai daugiakalbėje aplinkoje“ (Children in Multilingual Settings).

Pagrindinis šio renginio tikslas – pristatyti ir aptarti įvairius vaikų kalbos aspektus, susijusius su daugiakalbe kalbos raidos aplinka: dvikalbystės ar daugiakalbystės keliamais iššūkiais, migracija, užsienio kalbų mokymu ir kt.

Konferencijoje dalyvaus skirtingų šalių ir disciplinų tyrėjai ir praktikai, kuriuos vienija domėjimasis vaikų kalbos tyrimais. Konferencijos pranešimai bus susiję su įvairiomis vaikų amžiaus grupėmis, pagrįsti tiek tipiškos kalbos raidos, tiek kalbos įsisavinimo sunkumų tyrimais, nagrinėjantys vienos ar kelių kalbų įsisavinimo procesus.

„Tikimės, kad šis renginys padės mokslininkams ir praktikams užmegzti ir plėtoti profesinį bendradarbiavimą tarptautiniu mastu, paskatins dalytis akademine ir profesine patirtimi bei ieškoti būdų bendromis jėgomis tirti ir spręsti daugiakalbės aplinkos keliamus iššūkius vaikų kalbos raidai“, – teigė Humanitarinių mokslų fakulteto dekanė ir šios konferencijos pirmininkė prof. Ineta Dabašinskienė.

Dvi dienas truksiančiame renginyje plenarinius pranešimus skaitys žinomi mokslininkai Virginia C. Mueller Gathercole (Didžiojo Britanija) ir Andreas Rodenbeck (Vokietija), su naujausių tyrimų rezultatais supažindins Lietuvos ir užsienio mokslo institucijų atstovai, atvyksiantys iš Vokietijos, Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Belgijos, Rumunijos, Estijos, Rusijos, Suomijos, Kroatijos ir kt. šalių.

Vytauto Didžiojo universiteto humanitarinių mokslų fakulteto mokslo darbuotojai pristatys 2009–2011 m. vykdyto mokslinių tyrimų projekto „Lietuvių vaikų kalba: įtakos ir tendencijos“ (finansuota LMT, vadovė prof. I. Dabašinskienė) rezultatus. Vaikų kalbos raidos tyrimai VDU plėtojami jau daugelį metų, organizuojant įvairius mokslo renginius, dalyvaujant nacionaliniuose ir tarptautiniuose tyrimų projektuose bei bendradarbiaujant su šios srities praktikais.

Konferencijos programą (anglų kalba) rasite čia.