Tarptautinėje konferencijoje – diskusijos apie kintančią Japonijos sampratą Vakaruose

Lapkričio 4 d. Lietuvos Respublikos prezidentūroje Kaune (Vilniaus g. 33) vyks atviras projekto „Japonija Vakaruose: lyginamoji analizė” (angl. „Japan in the West: a Comparative Analysis“) susitikimas, kurio metu mokslininkai iš Vytauto Didžiojo universiteto, Japonijos, Prancūzijos, Austrijos ir Australijos diskutuos apie kintančią Japonijos sampratą Vakaruose.

Renginys vyks iš karto pasibaigus Tarptautiniam Azijos studijų Lietuvoje simpoziumui. Pranešimų klausytis ir dalyvauti diskusijose yra kviečiami visi besidomintieji.

Susitikimo tikslas – pristatyti iki šiol atliktus individualius tyrimus, aptarti tolimesnes jungtinio tyrimo gaires ir bendrai pasiruošti kitų metų leidiniui. Tarptautinę konferenciją organizuoja VDU Azijos studijų centras, remia Japonijos fondas.

Tarptautinėje konferencijoje pranešimus skaitys šie mokslininkai:
1. Prof. Sepp LinhartVienos universiteto (Austrija). „The Visual Representation of Japan in the West“;
2. Doc. Yoshiko Ikeda (Ritsumeikan University, Japonija). „Changing Images of Japanese. Businessmen in American Films: from A Majority of One (1961) to Lost in Translation (2005)“;
3. Dr. Kyoko Koma (VDU) „Image of Japan seen though Development of Acceptation of Fashion in France“;
4. Dr. Aurelijus Zykas (VDU). „Development of Public Opinion on Japan in the West in 1980′s and in 2000′s“;
5. Clothilde Sabre (University Claude Bernard Lyon 1, Prancūzija). „Exotism and Popular Culture: Imaginary of Japan in France“;
6. Adam Windsor (Kansai Gakuin University, Japonija). „Oriental Japan: the construction of popular images of Japan: the Japanese in Australian media“.

Renginio programą rasite čia.