Tarptautinėje konferencijoje – apie prancūzų kalbos mokymą(si)

758

Lapkričio 17-18 dienomis VDU Frankofonijos šalių universitetinis centras kartu su Lietuvos prancūzų kalbos dėstytojų ir mokytojų asociacija surengė prancūzų kalbos mokymo(si) tematikos tarptautinę konferenciją „Mokausi šiandien, kad galėčiau mokyti rytoj“.

Konferencija vyko Vytauto Didžiojo universitete, kuris yra pradėjęs ruošti naują pedagogų rengimo koncepciją Lietuvoje. Organizuojamoje konferencijoje dalyvavo visos Lietuvos prancūzų kalbos ir EMILE klasių mokytojai, Lietuvos aukštųjų mokyklų dėstytojai, Latvijos ir Estijos prancūzų kalbos mokytojų asociacijos atstovai, VDU Frankofonijos šalių kalbos ir kultūros bakalauro studijų programos studentai. Konferencija, kurioje buvo aptarti aktualiausi prancūzų kaip užsienio kalbos mokymo(si) klausimai, inovatyvūs metodai, vyko Frankofonijos šalių universitetiniame centre prie VDU, Kaune (V. Putvinskio g. 23, 103 auditorijoje).

Šiais metais konferencijos programoje buvo įtraukti ne tik teoriniai pranešimai, bet ir daug praktinių veiklų: vyko seminarai apie komiksų, žaidimų naudojimą prancūzų kalbos pamokose, diskusijos, kaip naudoti teatro metodus mokant užsienio kalbų, nagrinėjama „IFprofs“ – pasaulinė platforma švietimo profesionalams frankofonams.

Pirmojoje konferencijos dalyje sveikinimo žodį tarė Prancūzų instituto direktorius Jean-Marie Sani, Švietimo ir mokslo ministerijos, Pedagogo veiklos skyriaus vyr. specialistė Egidija Nausėdienė, kalbėjo svečiai iš Latvijos ir Estijos prancūzų kalbos mokytojų asociacijų. Su pastaraisiais buvo aptartos trijų Baltijos šalių prancūzų kalbos mokytojų asociacijų bendradarbiavimo galimybės. Konferencija suteikė puikią progą susipažinti su svečiu iš Prancūzijos Jean-René Bourrel, šiuolaikinės literatūros docentu, puikiu Frankofonijos ir Prancūzijos istorijos specialistu, kuris konferencijoje mokytojams skaitė teorinę paskaitą ir vedė praktinius seminarus.

Visi konferencijos dalyviai galėjo aplankyti VDU (V. Putvinskio g. 23) III a. veikiančią Kanados ambasados eksponuojamą parodą „Le Canada, synonyme de…“ ir IV aukšte pristatomą Britų ambasados Lietuvoje parodą.

Konferencijos programa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.