Tarptautinėje konferencijoje – apie medijų ir informacinį raštingumą

Spalio 24-25 d. VDU vyks didžiausia metinė UNESCO konferencija, skirta pasaulinei medijų ir informacinio raštingumo savaitei paminėti. Šių metų tema – „Media and Information Literate Cities: Voices, Powers and Change Makers“ („Medijų ir informacijos srityje raštingi miestai: balsai, galios ir pokyčių kūrėjai“). Norintys skaityti pranešimus kviečiami siųsti santraukas internetu iki liepos 16 d.

„Išmanus miestas“ reikalauja greitesnių kabelių, galingų siųstuvų ir dar daugiau. Tam, kad būtų iš tiesų darnūs, išmanūs miestai taip pat privalo būti ir raštingi medijų bei informacijos srityje. Tokie miestai, pasitelkdami kūrybines priemones tam, kad padėtų žmonėms išvystyti įgūdžius, reikalingus norint maksimaliai išnaudoti medijas, informaciją ir technologijas, leidžia geriau išnaudoti praktines galimybes, kurias gali suteikti „prisijungęs“ miestas ir nesiliaujantis informacijos srautas, ir kūrybiškiau, kritiškiau bei efektyviau jas pritaikyti.

Konferencijos pranešimų pagrindinės temos – apie medijų, informacinį raštingumą, technologijas, daugiaraštingumas, jaunimo pilietinis aktyvumas, kūrybiški ir darnūs miestai, rinkėjų švietimas ir kt.

Santraukų siuntimo terminas pratęstas – siųsti galima iki liepos 16 d., užpildant anketą internete. Išrinkti dalyviai bus informuoti liepos 31 d. Pranešimus leidiniui „MILID Yearbook 2018“ galima siųsti iki spalio 15 d.

Konferenciją organizuoja Vytauto Didžiojo universitetas ir Latvijos universitetas.