Tarptautinėje konferencijoje – apie Europos vertybes

Gegužės 8–9 d. Istorinėje LR Prezidentūroje (Vilniaus g. 33) ir VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44–103, 203, 302) vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Constructing „Europe“ and Spread of European Values“ („Europos“ konstravimas ir europinių vertybių plėtra“).

Mokslininkams, tyrėjams ir dokotrantams tai bus puiki galimybė ne tik pristatyti savo vykdomus tyrimus, bet ir padiskutuoti su kolegomis, apsikeisti nuomonėmis, dalintis patirtimi su skirtingų akademinių mokyklų atstovais, susipažinti su įvairiais požiūriais.

Pagrindinės konferencijos diskusinės temos ir klausimai

• Kaip „Europa“ konstruojama žiniasklaidos diskurse?
  • Kokia specifika pasižymi „Europos“ vaizdavimas regionuose ir atskirose šalyse?
  • Kokio pobūdžio žinutės dominuoja politikų ir žiniasklaidos diskusijose Europos projekto tema: „ašinė idėja“ ar Europos Sąjungos funkcionavimas? Kas yra išryškinama, o kas nutylima?
  • Kaip Europos politika ir Europos institucijos (ir siaurąja, ir plačiąja prasme) yra žiniasklaidos koduojamos, pristatomos arba slepiamos po „Europos“ vardu?
  • Kaip politinės partijos ir visuomenė suvokia Europą?
  • Kokie analizės instrumentai turėtų būti taikomi šių temų studijoms?

Konferencijos programoje numatomi moksliniai žodiniai ir stendiniai pranešimai, diskusijos. Organizatoriai kviečia dalyvauti, pristatyti tyrimus ir tikisi įdomių įžvalgų bei produktyvių disputų.

Daugiau informacijos