Tarp žinomų vardų – kitok(io)s muzikos formatas

Rugpjūčio 4 dieną Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Kauno botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6) klausytojai išgirs unikalų skambesį, kuriamą dainininkės Simonos Jakubėnaitės, saksofonininko bei kompozitoriaus Liutauro Janušaičio ir styginių kvarteto „Silent Corners“. Prieš metus suburtas projektas debiutavo „Kaunas Jazz“ festivalyje ir sulaukęs didelės sėkmės toliau keliauja po Lietuvos festivalius.

Projekto kūrėjai teigia net nebandantys tiksliai įvardinti savo kuriamos muzikos žanro. Čia susipina elektronika, džiazas, klasika ir daugybė kitų stilių netikėtai dera, palikdami scenoje švelnų ir negirdėtą skambesį. Koncerto solistė Simona Jakubėnaitė, paklausta, kokiam muzikos stiliui ji pati labiausiai prijaučia, teigia negalinti savęs „įrėminti“ ir yra linkusi į eksperimentus, nes tik tuomet gali gimti netikėtos ir sėkmingos idėjos.

Simona Lietuvoje išpopuliarėjo prieš kelerius metus, tapusi viena iš Lietuvos atstovų tarptautiniame dainų konkurse „Eurovizija“. Tuo metu ji dar tik žengė pirmuosius žingsnius scenoje, tačiau neilgai trukus nukreipė savo muzikinę veiklą į džiazo muziką ir įstojo į prestižinį Berklee koledžą Bostone, Jungtinėse Amerikos valstijose (JAV). Baigus studijas, anot Simonos, širdis vis dėlto traukė grįžti į Lietuvą, tad taip ir įvyko – čia dainininkė įkūrė studiją ir užsiima muzikine bei pedagogine veikla. „Lietuvoje auga puikų muzikinį skonį turinti jaunoji karta, bet, deja, neformato muzikai mūsų šalyje vietos kol kas nedaug, nors, kita vertus, tokios muzikos ir neturi būti daug – juk ji yra desertas, o ne pagrindinis patiekalas“, – pasakoja solistė S. Jokubėnaitė.

Vienas svarbiausių projekto sėkmės garantų – muzikantas ir kompozitorius Liutauras Janušaitis, o jo atliekamos muzikos didelė dalis remiasi į nuolatinę improvizaciją. Būtent jis tapo pirmuoju lietuviu, gavusiu stipendiją studijuoti jau minėtame daugybę pasaulinių žvaigždžių užauginusiame Berklee koledže. Ten ir susidūrė Liutauro ir Simonos kūrybiniai keliai, kurie leidžia tęsti aukšto lygio projektus Lietuvoje. „Liutauras yra universalus muzikantas, kūrėjas, aranžuotojas, o tai šiais laikais pasitaiko itin retai, o jo aranžuočių dėka mano kūriniai nuolat įgyja naujų spalvų, kokių pati viena nebūčiau jiems suteikusi“, – kolegą pristato Simona. Rugpjūčio 4 dienos koncerte, VDU Kauno botanikos sode, Liutauras Janušaitis gros saksofonu ir klavišiniais.

Kokybiškos ir į rėmus netelpančios muzikos Lietuvoje pasigendantys žmonės bei tie, kurie nori pamatyti, ko verti žmonės, studijavę koledže, išleidusiame tokius muzikantus kaip John Mayer, Diana Krall, Jan Hammer, kviečiami rugpjūčio 4 dieną 19 val. į VDU Botanikos sodą, kur pasirodys „Simona Jakubėnaitė & Silent Corner“.