T. Kavaliauskas pristatys lenkų filmą „Vestuvės“

Lapkričio 26 d., antradienį, 18 val. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44–303) vyks filmo „Vestuvės“ (lenk. Wesele, satyrinė komedija, 2004 m., Lenkija) peržiūra, skirta režisieriaus Wojciecho Smarzowskio kūrybos įvertinimui.

Prieš peržiūrą VDU Socialinės ir politinės teorijos katedros docentas dr. Tomas Kavaliauskas surengs filmo aptarimą, kurio metu bus siekiama įvertinti platesnį kontekstą, atskleisti šiuolaikinio pasaulio absurdiškumą, žiaurumą, vertybių persiskirstymą, sudėtingą žmogaus pasirinkimą kritinėmis aplinkybėmis.

Renginį organizuoja VDU Adomo Mickevičiaus lenkų kalbos ir kultūros klubas, kartu su Lenkijos institutu Vilniuje vykdydamas bendrą „Lenkų kino klubo“ projektą.

Filmas „Vestuvės“ pasakoja apie provincijos miestelio gyventoją Vieslavą Voinarą, kuris savo dukrai trokšta surengti tokias vestuves, kad jų ilgai nepamirštų kaimynai: prašmatnios vaišės, orkestras, prabangios dovanos. Tačiau tėvo sumanytas scenarijus netikėtai pasikeičia, mat iš slėptuvės paslaptingai dingsta nemaža suma pinigų. Tą vakarą jaunavedžiai, svečiai ir draugai pamatys daugybę savo būdo bruožų, kurių iki šiol niekas nepastebėjo.

Vienu įdomiausių pastarojo dešimtmečio lenkų režisierių tituluojamas Wojciechas Smarzowskis filme kuria įtaigų, karčiai ironišką ir kritišką lenkų visuomenės portretą. Tipiškose provincijos vestuvėse paprastai svarbiausi visai ne jaunavedžiai. Daug svarbiau pasirodyti, pademonstruoti savo statusą ir piniginės storį. Linksmybėms įsisiūbavus pasimato tikrasis svečių veidas, kuriems nesvarbūs jokie moralės principai.

Filmas apdovanotas specialiuoju prizu Lokarno kino festivalyje, laimėjo penkis apdovanojimus Gdynės kino festivalyje, šešis lenkų „Kino erelius“ svarbiausiose kategorijose, specialųjį žiuri prizą Karlovi Varų filmų festivalyje. Filme vaidina Marianas Dziędzielis, Tamara Arciuch, Iwona Bielska, Maciejus Stuhras, Bartłomiejus Topa.

Filmas bus rodomas lenkų kalba su angliškais subtitrais. Įėjimas nemokamas.

Daugiau informacijos teikiama el. paštu – a.mickeviciausklubas@gmail.com  arba norkevicius.mindaugas@gmail.com.