Sveikata ir gyvenimo trukmė Baltijos šalyse

Spalio 30 d., penktadienį, 9–14.30 val. Latvijos universitete (Raiņa bulvāris 19, Ryga) vyks konferencija „Convergence and Divergence in Health and Life Expectancy in the Three Baltic Countries: Policy Implications and Challenges“  („Sveikatos ir gyvenimo trukmės panašumai ir skirtumai trijose Baltijos šalyse: politikos pasekmės ir iššūkiai“).

Konferenciją organizuoja pažangiausių Europos demografinių tyrimų centrų tinklas „Population Europe“ kartu su Vytauto Didžiojo, Latvijos ir Talino universitetais.

Renginyje diskutuos apie 40-60 ekspertų, mokslininkų, politikų ir NVO atstovų. Keturi pripažintų mokslininkų pranešimai pasiūlys įžvalgas apie sveikatą ir gyvenimo trukmę Baltijos šalyse ir socialinės gerovės valstybių įtaką sveikatos klausimams bei su tuo susijusiai politikai. Vėliau vyks ekspertų diskusija, kurioje renginio temą tyrinės politikos, pilietinės visuomenės ir mokslo atstovai.

VDU Demografinių tyrimų centro vadovė Vladislava Stankūnienė konferencijoje pirmininkaus mokslininkų pranešimų sesijai, kuri prasidės 9.30 val. Pranešimus sesijoje skaitys Vokietijos, Olandijos, Prancūzijos, Estijos mokslininkai, tarp jų – Maxo Plancko demografinių tyrimų instituto (Vokietija) mokslinis bendradarbis dr. Domantas Jasilionis.

Renginio pagrindiniam organizatoriui, tinklui „Population Europe“ nuo 2015 m. birželio priklauso ir VDU Demografinių tyrimų centras. „Population Europe“ vienija pačius pažangiausius demografinių tyrimų centrus Europoje – narystė jame yra solidumo ir pripažinimo ženklas.

Konferencijos programa