Suteiktos studijų ir apgyvendinimo mokesčio lengvatos

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), įgyvendindamas socialiai atsakingo universiteto misiją, kiekvieną semestrą skiria mokesčių už studijas bei apgyvendinimą lengvatas studentams atsižvelgiant į jų socialinę padėtį bei paskutinės sesijos išklausytų dalykų, įvertinus kreditus, vidurkį (pirmo kurso studentams – stojamąjį konkursinį balą), kuris turi būti ne mažesnis kaip 8 (aštuoni) balai, taikant mokesčio už studijas lengvatas arba gyvenamąją vietą bendrabutyje – taikant apgyvendinimo mokesčio lengvatas. Universitetui paskelbus apie galimybę skirti lengvatas mokesčiui už studijas bei apgyvendinimo mokesčiui sumažinti 2016/2017 m. m. rudens semestre buvo gauti 112 studentų prašymų sumažinti mokestį už studijas bei 82 studentų prašymų sumažinti mokestį už apgyvendinimą.

Įvertinus VDU skirtos paramos dydį, skirtą mokestinėms lengvatoms, bei atlikus pateiktų duomenų analizę, vadovaujantis VDU mokestinių lengvatų teikimo ir kompensacijų skyrimo tvarkos aprašu, mokesčių už studijas ir apgyvendinimą lengvatoms 2016/2017 m. m. rudens semestre VDU skyrė daugiau kaip 21 000 EUR paramos.

Mokesčio už studijas lengvatos skyrimo kriterijai

Mokestis už studijas buvo sumažintas šiems studentams:

• I kurso studentams, kurie neturi abiejų tėvų arba jiems yra paskirta globa teismo sprendimu, sumažinti mokestį už studijas visam studijų laikotarpiui, jei studentai neturės akademinių skolų:
    • jei jų stojamasis konkursinis balas yra iki 8,49 – 25 %
    • jei jų stojamasis konkursinis balas yra didesnis kaip 8,5 – 50 %
  • I kurso studentams, kurie yra iš šeimų auginančių 4 ir daugiau vaikų, mokestis už studijas 2016/2017 m. m. rudens semestre sumažintas 25%
  • studentams, kurių šeimos pajamos 1 asmeniui yra iki 200 €/mėn., atsižvelgiant į paskutinės sesijos vidurkį, mokestį už studijas 2016/2017 m. m. rudens semestre sumažintas atsižvelgiant į šiuos kriterijus:
    • jei vidurkis yra 10,00, mokestį už studijas sumažintas 100%
    • jei vidurkis yra nuo 9,0 0 iki 9,99, mokestis už studijas sumažintas 50%
    • jei vidurkis yra nuo 8,50 iki 8,99, mokestis už studijas sumažintas 25%
    • jei vidurkis yra nuo 8,00 iki 8,49, mokestis už studijas sumažintas 25%, jei studentas yra neįgalus arba yra iš šeimų, kurios augina 4 ar daugiau vaikų.

Iš viso buvo patenkinti 38 prašymai skirti mokesčio už studijas lengvatas 2016/2017 m. m. pavasario semestre (34 % nuo visų prašiusiųjų), taip suteikiant daugiau nei 16 400 EUR universiteto paramos studentams.

Mokesčio už apgyvendinimą lengvatos skyrimo kriterijai

25% apgyvendinimo mokesčio lengvata 2016/2017 m. m. rudens semestre buvo suteikta studentams neturintiems abiejų tėvų arba jei jiems yra paskirta globa teismo sprendimu taip pat studentams turintiems neįgalią bei studentams iš gausių šeimų (4 ir daugiau tėvų išlaikomi vaikai).

Apgyvendinimo mokesčio lengvata neskirta studentams, kurie gyvena vienviečiuose kambariuose arba kuriems 2016/2017 m. m. rudens semestre skirta mokesčio už studijas lengvata konkurso būdu, išskyrus studentus, kurie neturi abiejų tėvų arba jiems yra paskirta globa teismo sprendimu.

Iš viso buvo patenkinti 37 prašymai skirti mokesčio už apgyvendinimą lengvatą 2016/2017 m. m. rudens semestre (45 % nuo visų prašiusiųjų), taip suteikiant daugiau nei 4 600 EUR universiteto paramą studentams.

Studijų ir apgyvendinimo bendrabutyje mokesčio lengvatų konkurso rezultatai yra paskelbti asmeniškai informuojant kiekvieną lengvatos prašiusį studentą elektroniniu laišku, kuris buvo nurodytas el. paraiškos anketoje.

Apie mokestines lengvatas

Daugiau informacijos:

• Studentų centras (Studentų reikalų tarnyba)
  • Adresas  S. Daukanto g. 27–206, 44249 Kaunas
  • Telefonas   (8 37) 751 175