Suomijos radijo orkestro koncertmeisteris dėstė VDU

3417

VDU Muzikos akademijoje trečiąją balandžio savaitę lankėsi trimitininkas Tomas Gricius – Suomijos radijo simfoninio orkestro trimitų grupės koncertmeisteris. Patirties partnerių iniciatyvos dėka pagal „Erasmus+“ programą atvykęs muzikos profesionalas Muzikos akademijoje dalinosi pučiamųjų instrumentų muzikos subtilybėmis.

Trimitininko meistriškumo kursai VDU

Pučiamųjų instrumentų muzikos profesionalas Tomas Gricius viešėdamas VDU vedė grojimo trimitu meistriškumo kursus, kurių metu supažindino dalyvius su kvėpavimo grojant variniais pučiamaisiais instrumentais mokymo metodikos naujovėmis, demonstravo naujausią įrangą, padedančią lavinti įgūdžius.

Suomijos radijo simfoninio orkestro trimitų grupės koncertmeisteris demonstravo ir analizavo įvairias šiuolaikines grojimo trimitu technikas, apžvelgė interpretacijos naujoves, supažindino su naujausiais Suomijos kompozitorių kūriniais trimitui ir varinių pučiamųjų instrumentų ansambliams. Kursų dalyviai galėjo sužinoti daug naujo apie varinius pučiamuosius instrumentus ir muzikos atlikimą.

IMG_4081

Džiugino didelis susidomėjimas

Be VDU Muzikos akademijos studentų ir dėstytojų, muzikos meistriškumo kursuose dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš įvairių Lietuvos muzikos mokyklų: Kauno J. Gruodžio konservatorijos, J. Naujalio muzikos gimnazijos, taip pat Alytaus, Jonavos, Jurbarko, Marijampolės ir kitų muzikos mokyklų. Patirties pasisemti atvyko ir muzikantai profesionalai iš Kauno valstybinio muzikinio teatro, Kauno simfoninio orkestro, Kauno miesto pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“, Karinių oro pajėgų pučiamųjų instrumentų orkestro.

Pasak VDU Muzikos akademijos pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų skyriaus vadovo Vidmanto Kijausko, dalyvavusieji liko labai patenkinti profesionalo Tomo Griciaus vizitu, visi aktyviai dalyvavo kursuose. Paskutinę savo vizito dieną, atlikėjas pakvietė kursų dalyvius į Kauno filharmoniją, kur su laikinosios sostinės simfoniniu orkestru, diriguojant Constantine Orbelian (JAV, Armėnija), atliko Alexander Arutunian koncertą trimitui ir orkestrui.

Trimitininkas Tomas Gricius džiaugėsi vizitu VDU Muzikos akademijoje – susidomėjimas kursais buvo išties didelis. „Puikiai pavyko perduoti profesionalo sukauptą patirtį, pasidalinti ne tik naudingais metodiniais patarimais, bet ir reikalingais natų rinkiniais. Ateityje taip pat ketiname bendrauti su Tomu Griciumi ir kviesti jį svečiuotis VDU Muzikos akademijoje”, – teigia V. Kijauskas.

Programa „Erasmus+“ – galimybė užsienio įmonių ir organizacijų profesionalams dėstyti VDU

VDU Tarptautinių ryšių tarnybos vyr. specialistas Konstantinas Kurževas primena, kad viena iš programos „Erasmus+“ teikiamų galimybių – ES bei Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos, Turkijos ir Makedonijos įmonių ir organizacijų darbuotojų-profesionalų dėstymo vizitai VDU. Profesionalų dėstymo vizitų universitete metu studentai supažindinami su praktinėmis jų studijų srities įžvalgomis, aktualijomis bei karjeros perspektyvomis užsienyje.

Pasinaudojus šia „Erasmus+“ teikiama galimybe, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete 2014 m. lapkritį lankėsi organizacijos „Nouvelle Europe“ organizacijos darbuotojas iš Prancūzijos. 2015 m. balandžio mėnesį Užsienio kalbų institute viešėjo ir dėstė  organizacijos „Ligas Competition BV & Ligas Competition SL“ atstovas iš Ispanijos. Gegužės pradžioje VDU Informatikos fakultetas sulauks dar dviejų svečių iš Prancūzijos: fakultete dėstys Prancūzijos alternatyvių energijų ir branduolinės energijos komisijos darbuotojas, o Menų fakultete – „Les amis de Franck Nogent“ darbuotojas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.