„Subtitruose“ – trumpųjų filmų festivalio programa

Vasario 21 d., antradienį, 18 val. vyks Kauno kino centro „Romuva“ ir Vytauto Didžiojo universiteto organizuojamo projekto „Subtitrai“ peržiūra. Programoje – neseniai įvykusio „Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio“ geriausiu lietuvišku filmu išrinktas režisieriaus Lauryno Bareišos filmas „Kupranugaris“ ir kiti nacionalinės konkursinės programos filmai. Po peržiūros vyks susitikimas-diskusija su kūrėjais: režisieriais D. Šarutyte ir L. Bareiša, prodiusere L. Ūsaite. Diskusiją ves Vytauto Didžiojo universiteto atstovas. Filmų peržiūra vyks laikinoje kino teatro „Romuva“ salėje (Kęstučio g. 62).

„Trumpametražės kino juostos istorijos pasakojimas labiausiai žavi laiko ribotumu, kuomet kelias dešimtis minučių pristatoma ir analizuojama problema pasiekia atomazgą ar sukelia tiek pat emocijų ir klausimų, kiek ir pilnametražis filmas“, – teigia filmo „Kupranugaris“ prodiuserė Klementina Remeikatė.

„Subtitrų“ trupametražių filmų programa

„Kupranugaris“

Lietuva| 2016 | Vaidybinis | 14 min.

Režisierius – Laurynas Bareiša
Senarijus – Laurynas Bareiša
Operatorius – Vytautas Katkus, Martynas Norvaišas
Montažas – Laurynas Bareiša
Garsas – Iveta Macevičiūtė
Gamybos kompanija – „Afterschool“, LMTA

Vietiniame zoologijos sode miršta kupranugaris. Du zoologijos sodo prižiūrėtojai, Paulius ir Indrė, randa mirusį gyvūną aptvare ir nori jį tinkamai palaidoti. Tačiau paaiškėja, jog tai kur kas sunkesnė užduotis, nei jie įsivaizdavo.

„Namo“

Lietuva, JAV | 2016 | Vaidybinis | 20 min.

Režisierius – Gabrielė Urbonaitė
Scenarijus – Gabrielė Urbonaitė
Operatorius – Pal Ulvik Rokseth
Montažas – Gabrielė Urbonaitė
Garsas – Jonas Jocys
Gamybos kompanija – VšĮ „Apricot Films“
Prodiuseris – Ieva Bužinskaitė, Jonas Špokas

Ieva, 22 metų aktorė, grįžta į gimtąjį Vilnių iš Los Andželo. Per pirmąsias dvylika valandų namuose Ieva susiduria su tuo, kaip jos namai – žmonės ir pats miestas – pasikeitė. Jos draugai ir net mama įsivaizduoja Ievą kaip sėkmingą aktorę, o Ameriką – kaip galimybių šalį. Tik savo buvusiam vaikinui Tadui Ieva atskleidžia, kad jos lūkesčiai neatitiko realybės, kad ji jaučiasi pasimetusi ir netikra dėl ateities. Einant naktinio Vilniaus gatvėmis, Ieva pastebi kaip pasikeitė jos gimtasis miestas. Vietoj kino teatro, kuriame žiūrėti filmai įkvėpė Ievą tapti aktore, dabar ruošiamasi statyti prekybos centrą. Tam, kad atkurtų ryšį su žmonėmis ir miestu, Ieva turi priimti faktą, kad niekas, įskaitant ir ją pačią, nestovi vietoje.

„8 minutės“

Lietuva | 2016 | Vaidybinis | 13 min.

Režisierius – Dovilė Šarutytė
Scenarijus – Dovilė Šarutytė
Operatorius – Eitvydas Doškus
Montažas 4 Paulius Zavadskis
Garsas – Saulius Urbanavičius
Gamybos kompanija – Nonsense TV

Tai istorija apie pabėgimą. Troškimą atsipalaiduoti ir išskristi į kitas erdves. Visa tai trunka nei daugiau, nei mažiau – lygiai aštuonias minutes. Ilgesniam soliariumo seansui filmo herojei šįkart paprasčiausiai neužteko pinigų. Ir vos dirbtinės saulės lempos išsijungs, jai vėl teks grįžti ten, iš kur ji desperatiškai troško pabėgti. Bet tik iki kito karto, kai ji ir vėl pasiduos silpnumo akimirkai bent aštuonioms minutėms pabėgti nuo realybės.

„Šaknys karčios“

Lietuva | 2016 | Vaidybinis | 17 min.

Režisierius – Domas Petronis
Scenarijus – Domas Petronis
Operatorius – Zbigniev Bartoševič
Montažas – Domas Petronis
Garsas – Gabija Griciūtė, Neringa Raudoniūtė
Gamybos kompanija – LMTA
Prodiuseris – Giedrė Burokaitė, Pavel Michalovski

Filmas pasakoja apie porą bandančią susilaukti vaiko, deja, Vytas – nevaisingas. Ieškodami sprendimo, jie išbando vis keistesnius metodus. Filme analizuojami poros santykiai, kurių fone Vytas kvestionuoja savo vyriškumą.

„Sigis“

Lietuva | 2016 | Vaidybinis | 20 min.

Režisierius – Tomas Gvozdas
Scenarijus – Irena Kunevičiūtė, Tomas Gvozdas
Operatorius – Mindaugas Docaitis
Montažas – Ričardas Matačius
Garsas – Mindaugas Šmėga
Gamybos kompanija – VšĮ „Film Jam“ / LMTA

Įsisukęs į gyvenimo rutiną bandelių kepėjas Sigis nori pokyčių gyvenime. Sigis mano, kad tai nutiks tik tada, kai jis paleis savo kalbančią žuvytę į laisvę. Šis jo noras, visiškai absurdiškomis aplinkybėmis, atveria jam stebuklingą portalą, kuriuo jis persikelia į Ispaniją, tačiau atrasti pokyčiai visai ne tokie, kaip Sigis įsivaizdavo.

Apie „Subtitrų“ programą

Kino centro „Romuva“ ir Vytauto Didžiojo universiteto organizuojami „Subtitrai“ kviečia prisiminti, kad lietuviškas kinas yra mūsų tapatybės dalis – jo pasakojimai arčiausi mums tiek istorine, tiek psichologine prasme, padeda geriau pažinti save ir šalį, kurioje gyvename. Tikimasi, kad lietuviško kino peržiūros ir atviros diskusijos prisidės prie lietuviško kino diskurso skatinimo visuomenėje ir kurs geresnes sąlygas lietuviškai kūrybai.

„Subtitrų“ projektą organizuoja kino teatras „Romuva“ ir Vytauto Didžiojo universitetas.

Filmai bus rodomi lietuvių kalba su angliškais subtitrais.