Su studentais diskutuos ir Kauno miesto meras

Vasario 23 d., trečiadienį, 18 val. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44–202), vyks paskutinieji debatai su kandidatais į Kauno miesto savivaldybės tarybą. Baigiamieji debatai bus itin įdomūs, kadangi juose dalyvaus stiprios, kartais net smarkiai konfrontuojančios partijos – Liberalų ir centro sąjunga, su Mindaugu Šivicku priešakyje, Darbo partija, su kandidate prof. habil. dr. Žaneta Simanavičiene bei Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partija, kurią atstovaus Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, esantis pirmuoju numeriu sąraše.

Šiuo priešrinkiminių debatų ciklu jo organizatoriai VDU PMDF savanoriai siekia aktyvinti ne tik Vytauto Didžiojo universiteto ir kitų universitetų studentus, bet ir savivaldybių tarybų rinkimais besidominčius kauniečius. Anot debatų moderatoriaus PMDF doktoranto Giedriaus Česnako, akademinėje erdvėje vykstančiomis politinėmis diskusijomis bandoma padėti rinkėjams susidaryti kuo objektyvesnį vaizdą, kokie yra tikrieji kandidatų ketinimai, stengiamasi užkirsti kelią populistinei retorikai. „Debatai leidžia kandidatus ir kandidatų sąrašus „ištraukti į dienos šviesą“, nes jei ne tokie tiesioginiai susitikimai su politikais, tai per rinkimus pirktume „kates maišuose“, – atviros ir viešos diskusijos privalumais dalinosi Giedrius Česnakas.

Doktorantui antrino ir abiejuose debatuose dalyvavusi politikos mokslų antrakursė Odeta Tumelytė, kuri džiaugėsi turėjusi galimybę iš arčiau susipažinti su kandidatais. „Šaunu, kad šiandien, artėjant savivaldos rinkimams, su partijų programomis, kandidatų sąrašais bei jų biografijomis galime susipažinti ne tik visuomenės informavimo priemonių dėka, bet ir betarpiškų diskusijų metu. Kaip rinkėja, jaučiu pilietinę pareigą ne tik dalyvauti rinkimuose, bet ir kiek įmanoma labiau pasidomėti kandidatais, kad priėjusi prie balsavimo urnos atiduočiau savo balsą tinkamiausiam.  Tad šios progos tiesiog negalėjau praleisti!“ – teigė studentė.

Jau įvykę dveji susitikimai su šešių į Kauno miesto savivaldybę kandidatuojančių partijų bei nepartinių kandidatų koalicijų atstovais parodė, kad jaunimas domisi ir aktyviai dalyvauja miesto politiniame gyvenime. Auditorijoje sėdintys studentai buvo itin reiklūs. Kandidatai susilaukė daug klausimų, demaskuojančių tuščią retoriką bei neleidžiančių partijų atstovams dalinti nepamatuotus pažadus.

Paklaustas, kaip vertina diskusijoje jau dalyvausius kandidatus, dokt. Giedrius Česnakas buvo gana griežtas: „Vienų kandidatų pasisakymai kėlė juoką, kitų – nerimą, treti nežinojo savo partijos programos. Buvo ir tokių, kurie išsigando ir atsisakė atvykti. Daugumai dalyvių buvo įprastas kalbėjimas nušlifuotomis, aptakiomis frazėmis, o tuo tarpu rinkėjai nori konkrečių pažadų ir  planų, kaip jie bus įgyvendinti. Galiu pasakyti tik tiek, kad jei kandidatai laikytų egzaminą žodžiu, jų balai nebūtų aukšti: vieną dvejetą jie greičiausiai gautų už atvykimą, kitą – už pastangas“, – nusivylimu kai kuriais kandidatais dalijosi doktorantas.

Ankstesniuose debatuose dalyvavo nepartinių kandidatų koalicijos „Vieningas Kaunas“ bei Stasio Žirgulio nepriklasuomų kandidatų koalicijos atstovai, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio, Naujosios sąjungos (socialliberalų), Lietuvos socialdemokratų partijos bei partijos „Jaunoji Lietuva“ delegatai.

Debatus organizuoja PMDF savanoriai – prie VDU PMDF veikianti visuomeninė, aktyvią fakulteto studentiją burianti jaunimo organizacija. PMDF savanoriai veikia fakulteto bei universiteto mastu ir siekia savanoriško darbo pagrindu prisidėti prie PMDF tobulinimo, kurti jaukią aplinką fakulteto bendruomenei bei ugdyti studentų kompetencijas.