Živilė Povilaitytė

VDU žurnalistikos ir medijų analizės magistrantė

Mečiau visus savo darbus ir pasiryžau siekti svajonės

Živilė Povilaitytė „Jazzyvile“, dainininkė, vokalistė, muzikos ir tekstų autorė,  VDU anglų kalbos filologijos bakalaurė, šiuo metu studijuojanti žurnalistikos ir medijų analizės magistrą.

Kokia vokalistei nauda iš anglų kalbos filologijos?
Niekada nelankiau muzikos mokyklos, nors turėjau privačių pamokų. Visgi mano tėvai visada galvojo, kad geras išsilavinimas – būtinas, o dainavimas gali būti hobis. Dainuoti pradėjau būdama trejų metų. Tėvai neapsikentė ir nusprendė, kad man dainuoti reikėtų ne namuose, o kažkur kitur. Taigi, visą laiką dainavau, tačiau tuo pačiu metu mokiausi, studijavau VDU.
Baigus filologiją, nekilo minčių įgyti muzikinį išsilavinimą?
Buvo įvairių minčių, tačiau įgyti tokį išsilavinimą nėra labai lengva ir kainuoja nemažai pinigų. Dar daugiau, toks siauras vokalo išsilavinimas man nėra būtinas. Užtenka to, ką jau turiu, ką esu gavusi iš savo mokytojų, taip pat iš muzikos, kurios klausausi ir analizuoju. Turėjau daug mokytojų: Whitney Houston, Mariah Carey…  Šiuo metu daug mokausi iš „Little Dragon“. Tokių mokytojų pakanka mano įkvėpimui.

Ar nebuvo sunku suderinti muziką ir studijas? Nepritrūkdavo laiko?
Tai buvo labai smagus periodas, nes ant didžiosios scenos pradėjau lipti pirmame kurse. Kai įstojau į Vytauto Didžiojo universitetą, mane priėmė į džiazo kolektyvą „DixxBand“. Su kolektyvu vykdavau į labai ilgus koncertinius turus, kurie dažniausiai būdavo per egzaminų sesijas, prieš šventes. Būdavo netgi taip, kad 5 valandą ryto, važiuodama iš koncerto, skaitau konspektus, nes 8 valandą ryto laukia egzaminas, tačiau man būdavo smagu. Be abejonės, tai buvo gana sudėtinga, tačiau niekados nei viena, nei kita veikla nežlugdė mano motyvacijos toliau siekti savo tikslų.
Ar nebuvo spaudimo iš pažįstamų ar visuomenės atsisakyti dainavimo ir siekti „rimto“ darbo?
Išorės spaudimo nejaučiau, tačiau buvo mano vidinis spaudimas. Buvo metas, kuomet svarsčiau, ką reikėtų pasirinkti. Visgi nugalėjo dainavimas. Aš mečiau visus savo darbus ir pasiryžau siekti svajonės – pripažinimo šiose sferoje. Nežinau, kaip bus vėliau. Galbūt dar pravers man VDU diplomas.
Ar neatrodo, kad keturi metai studijų – veltui?
Tiesa sakant, mano ateities planai yra susiję su VDU, nes nuo rudens ketinu studijuoti žurnalistikos magistrantūroje.
Ar yra ryšys tarp muzikos, vokalo ir tavo anglų filologijos studijų?
Iš tiesų yra stiprus tiesioginis ryšys. Visų pirma, aš kuriu tekstus anglų kalba. Anglų kalba niekada, nuo mokyklos iki dabar, manęs neapleidžia. Kartais lietuviškai būna sunkiau išreikšti savo mintis nei angliškai.