Informacija doktorantams

Šioje skiltyje rasite visus svarbiausius su doktorantūros studijomis susijusius dokumentus – doktorantūros reglamentus, komitetų sudėtis, studijų programas ir dalykų aprašus, planų bei ataskaitų formas bei kt.

Daugiau informacijos teikia Mokslo ir inovacijų departamentas. Informacija anglų kalba pateikiama čia.

Biomedicinos mokslų sritis

Biologijos mokslo krypties doktorantūros informacija

Biofizikos mokslo krypties doktorantūros informacija

Ekologijos ir aplinkotyros mokslo krypties doktorantūros informacija

Fizinių mokslų sritis

Biochemijos mokslo krypties doktorantūros informacija

Informatikos mokslo krypties doktorantūros informacija

Humanitarinių mokslų sritis

Etnologijos mokslo krypties doktorantūros informacija

Filologijos mokslo krypties doktorantūros informacija

Filosofijos mokslo krypties doktorantūros informacija

Istorijos mokslo krypties doktorantūros informacija

Menotyros mokslo krypties doktorantūros informacija

Teologijos mokslo krypties doktorantūros informacija

Socialinių mokslų sritis

Edukologijos mokslo krypties doktorantūros informacija

Ekonomikos mokslo krypties doktorantūros informacija

Psichologijos mokslo krypties doktorantūros informacija

Politikos mokslų krypties doktorantūros informacija

Sociologijos mokslo krypties doktorantūros informacija

Vadybos mokslo krypties doktorantūros informacija

Teisės mokslo krypties doktorantūros informacija

Svarbiausių dokumentų formos

• Doktoranto studijų ir mokslinių tyrimų programa
    Doktoranto studijų ir mokslinių tyrimų programos forma
    Šią formą pildo kiekvienas universiteto doktorantas/-ė doktorantūros studijų pradžioje. Užpildytos, katedros posėdyje apsvarstytos, doktorantūros komitete patvirtintos ir pasirašytos doktorantų studijų bei mokslinės veiklos programos yra pristatomos į Mokslo tarnybą.
  • Doktoranto studijų ir mokslinių tyrimų ataskaita
    Doktoranto studijų ir mokslinių tyrimų ataskaitos forma
    Šią formą kiekvienas universiteto doktorantas/-ė pildo du kartus per metus, pasibaigus kiekvienam studijų semestrui. Šios ataskaitos pagrindu doktorantūros studijas administruojančioje katedroje vyksta doktoranto veiklos atestacija, vėliau jos rezultatus bei siūlymus svarsto doktorantūros komitetas. Užpildytos ir pasirašytos doktorantų ataskaitų formos bei egzaminų lapai pristatomi į Mokslo tarnybą.
  • Išklausytų dalykų įvertinimai
    Doktoranto išklausyto dalyko įvertinimo (egzamino) lapas
    Pirmųjų dviejų studijų metų, per kuriuos doktorantai turi išklausyti nustatytą kreditų skaičių dalykų, kiekvieno semestro pabaigoje, drauge su savo ataskaitomis į Mokslo tarnybą turi pristatyti kiekvieno išklausyto egzamino įvertinimų lapus.
    Doktoranto prašymo forma
    Šia forma pildomi įvairūs doktorantų prašymai (konferencijų lėšų finansavimui, disertacijai ginti, akademinėms atostogoms ir pan.)

Disertacijos gynimui aktualūs dokumentai

• Disertacijos ir jos santraukos pateikimo adresatų sąrašas
    F-16. Disertacijos ir jos santraukos pateikimo adresatų sąrašas
    Daktaro disertacijos santrauka privalo būti pateikta 15 bibliotekų bei kitų institucijų. Čia yra pateikiama keletas rekomenduojamų adresatų. Doktorantas visą sąrašą parengia, pasitardamas su savo disertacijos vadovu, katedros vedėju ar fakulteto dekanu. Sąrašą pasirašo Doktorantūros komiteto pirmininkas. Parengtas sąrašas yra pristatomas į Mokslo tarnybą likus ne mažiau kaip mėnesiui iki disertacijos gynimo.

Kiti dokumentai

• Kvalifikaciniai reikalavimai (Lietuvos mokslo tarybos nutarimas)
    Kvalifikaciniai reikalavimai (LMT), Patikslinimas
    Lietuvos mokslo tarybos nutarime numatomi minimalūs kvalifikaciniai valstybinių mokslo ir studių institucijų mokslo darbuotojų pareigybiniai reikalavimai
    Kvalifikaciniai reikalavimai
    Švietimo ir mokslo ministro įsakyme yra numatomi kvalifikaciniai reikalavimai tarybų daktaro disertacijoms ginti nariams, doktoranto moksliniam vadovui, konsultantui, disertacijų oponentui.
    Mokslo šakų klasifikatorius
    Dokumente yra pateikiami mokslo šakų kodai bei pavadinimai anglų ir lietuvių kalbomis. Šio dokumento prireikia, kai yra rengiama disertacijos anotacija, kurioje yra privaloma nurodyti doktorantūros studijų sritį, kryptį bei šaką lietuvių ir anglų kalbomis.

Daugiau informacijos teikia

Doktorantūros mokykla