VDU bendrabutis Nr. 1 – „Taika“

Pirmasis universitetui suteiktas bendrabutis, sukaupęs daugiausia studentiškų tradicijų ir tarp kitų VDU bendrabučių garsėjantis draugiškumu bei vienybe tarp ten gyvenančių studentų. 2011 m. šis bendrabutis buvo iš pagrindų baigtas renovuoti, todėl dabar studentams yra sudarytos komfortabiliausios sąlygos gyventi.

12 aukštų gyvenamajame bendrabutyje yra blokinė kambarių sistema – gyvenamajame bloke yra du naujais baldais apstatyti kambariai – vienas dvivietis, kitas – trivietis. Studentai, gyvenantys viename bloke, naudojasi bendru vonios kambariu. Studentai savo kambaryje gali naudotis interneto ir televizijos prieiga. Kiekvienam pastato aukšte įrengtos patogios virtuvės. Kieme – vieta dviračiams, automobiliams.

Kiekviename „Taikos“ aukšte studentams yra sukurtos jaukios erdvės: veikia skaitykla su bevielio interneto zona, įrengti rūkomieji, rūsyje galima rasti skalbyklą ir džiovyklą, studentų užimtumo poreikiams tenkinti įrengta poilsio zona, žaidimų erdvė bei sporto salė.

Mokesčiai

Apgyvendinimo VDU bendrabučiuose mokesčiai skaičiuojami pagal paros tarifą – vienos paros kaina „Taikos” bendrabutyje iki š. m. liepos 31 d. yra 6 litai (1,74 euro), nuo 2014 m. rugpjūčio 1 d. – 7 litai (2,03 euro), o nuo euro įvedimo dienos, kuomet euras tams teisėta mokėjimo ir atsiskaitymo priemone Lietuvos Respublikoje – 2 eurai asmeniui. Į šią sumą įskaičiuoti visi komunaliniai mokesčiai bei patarnavimai (elektra, karštas ir šaltas vanduo, šildymas bei internetas, studentams išduodamos patalynės komplektas, kuris yra keičiamas kartą per savaitę), susiję su bendrabučio gyvenamosios vietos eksploatacija.

Susisiekimas su universitetu

Stotis – „Taikos“ bendrabutis (Taikos pr. 119)

• Troleibusai: 15; 16
  • Autobusai: 6; 28; 43

Maršrutas žemėlapyje

Centras (K. Donelaičio g. stotelė) – „Taikos“ bendrabutis (Taikos pr. 119)

• Troleibusai: 16
  • Rajono mikroautobusai: 99

Maršrutas žemėlapyje

„Taikos“ bendrabutis (Taikos pr. 119) – Centras (S. Daukanto g. stotelė)

• Troleibusai: 15; 16
  • Autobusai: 30

Maršrutas žemėlapyje

„Taikos“ bendrabutis (Taikos pr. 119) – Gamtos mokslų ir Informatikos fakultetai (Vileikos g. 8)

• Troleibusai: 15
  • Autobusai: 28

Maršrutas žemėlapyje

„Taikos“ bendrabutis (Taikos pr. 119) – Katalikų teologijos fakultetas (Gimnazijos g. 7)

• Troleibusai: 15
  • Autobusai: 6

Daugiau maršrutų

Visi VDU maršrutai – puslapyje „Kaip atvažiuoti į universitetą?“

Pritaikymas neįgaliųjų poreikiams

I-ame bendrabučio aukšte yra 4 kambariai, pritaikyti neįgaliųjų specialiesiems poreikiams tenkinti. Sunkią judėjimo negalią turintiems studentams yra pritaikyta įeiga į bendrabutį. Rekonstruoti liftai suteikia galimybę neįgaliems studentams patekti į visas bendro naudojimo erdves, esančias dvylikos aukštų bendrabutyje.

Daugiau informacijos

Studentų reikalų tarnyba