Studentus prisijungti kviečia projektas „Mokslo pieva“

Prasidėjus naujiems mokslo metams, eksperimentinės tyrimų laboratorijos „Mokslo pieva“ organizatoriai skelbia studentų atranką rudens semestrui. Projekte dalyvauti norintys studentai kviečiami registruotis užpildant klausimyną internete iki rugsėjo 28 d.

„Mokslo pieva“ – tai atvira kūrybai tyrimų ir mokymosi erdvė, kurioje tarpdisciplininės studentų grupės kartu su jaunais dėstytojais bei patyrusiais mokslininkais atliks tyrimus, sprendžiančius realias, daugeliui aktualias problemas. Tai – kiek kitoks, daugeliui studentų gan neįprastas mokymasis, kuomet dirbama su tikrais duomenimis, o pats darbas vyksta nedidelėse grupėse, kurias sudaro pačių įvairiausių specialybių studentai. Įveikę darbo metu iškilusias problemas, studentai gaus tikrą rezultatą, kuris galbūt nustebins net ir pačius tyrimų autorius.

Rudens semestro metu planuojama nagrinėti temas, susijusias su globalaus parametrų derinimo taikymu ir Piterio Peno karta XXI a. darbo rinkoje. Studentai bandys identifikuoti veiksnius, skatinančius naudoti Brailio raštą neregiams vaikams, išbandys savo jėgas bandydami išmokyti kompiuterį atpažinti žmogaus emocijas balse, aiškinsis, kokia yra Lietuvos gyventojų nuomonė apie šalies gynybą ir saugumą, bandys sudaryti Lietuvos socio-politinių judėjimų virtualų tinklą.

Tyrimus atlikę studentai turės galimybę pristatyti savo darbo rezultatus verslo, mokslo ir valstybės institucijų atstovams. Be to, projekto dalyviai įgis ne tik neįkainojamos patirties, bet ir susipažins su įdomiais, gabiais žmonėmis ir smagiai praleis laiką.

Dalyvauti projekte kviečiami įvairių studijų krypčių studentai: čia laukiami socialinių ir su jais besiribojančių humanitarinių mokslų atstovai, gamtos mokslų studentai, taip pat ir tie, kurie „kremta“ tiksliuosius bei technologijų mokslus.

Projektą organizuoja entuziastingų mokslininkų ir dėstytojų komanda iš Vytauto Didžiojo universiteto,  Baltijos pažangių technologijų instituto ir kitų aukštųjų mokyklų bei institutų.

Projekte gali dalyvauti visų specialybių kūrybingi, norintys tobulėti ir mokytis studentai – tereikia iki rugsėjo 28 d. užpildyti klausimyną bei pasiruošti dalyvauti tiesioginėje atrankoje, kuri vyks spalio 4 d. Vilniuje. Atrinkti kandidatai turėtų nusiteikti intensyviam, tačiau labai įdomiam darbui nuo 2014 m. spalio iki gruodžio mėnesio vidurio.

Daugiau informacijos