Studentų neliteratūrinio teksto vertimo konkursas

VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Anglų filologijos katedra skelbia kasmetinį Studentų neliteratūrinio teksto vertimo konkursą, kuris vyks balandžio 5 d., penktadienį, 13 val., VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44–303).

Konkurso rėmėja – Giedrė Matelytė, VDU Anglų kalbos magistrantūros programos absolventė (1997 m.), Europos Parlamento Lietuvių kalbos vertimo skyriaus darbuotoja.

Pagal konkurso-stipendijos nuostatus, I–III vietos laimėtojams Komiteto sprendimu bus sumokama vienkartinė stipendija, įteikiant jam (jai) vardinį čekį, atsiųstą stipendijos mecenatės.

Konkurso sąlygos ir atlikimo tvarka

Paskelbus konkurso datą, norintys jame dalyvauti studentai registruojasi Anglų filologijos katedroje (K. Donelaičio g. 52–615) iki balandžio 4 dienos. Telefonas pasiteiravimui – tel. (8 37) 327 838, Diana Jovaišienė.

Vertimo apimtis konkurso metu – 1 puslapis teksto anglų kalba, kuriam išversti skiriamos 2 val.; verčiant galima naudotis žodynais (iki 5 žodynų). Svarbiausi vertimo kokybės nustatymo kriterijai yra teksto anglų k. suvokimas ir jo perteikimas taisyklinga lietuvių kalba.

Išverstus darbus taiso komisijos nariai. Jei konkurso dalyviai surinktų vienodą balų skaičių, lemiamą balsą turi komisijos pirmininkas.