Studentų konferencijoje – apie viešųjų paslaugų kokybę

Lapkričio 19 d., 14–17 val., VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28, II a.) vyks studentų konferencija „Viešųjų paslaugų kokybė: standartai, vertinimas, tobulinimas“. Pranešimų santraukos priimamos iki spalio 20 d.

Konferencijos tikslas – paskatinti politikos ir socialinių mokslų studentus pradėti arba pasidalinti jau atliktais moksliniais tyrimais viešųjų paslaugų teikimo ir jų tobulinimo problematikoje. Taip pat siekiama paskatinti studentus atskiromis temomis diskutuoti su praktikais, dirbančiais savivaldybėje.

Konferencija „Viešųjų paslaugų kokybė: standartai, vertinimas, tobulinimas“ atliepia pagrindinius mokslinius ir praktinius iššūkius, susijusius su Lietuvos viešojo administravimo politikos įgyvendinimu viešųjų paslaugų srityje, didėjančiais paslaugų vartotojų lūkesčiais bei savivaldybių iniciatyvomis šioje srityje. Ne visos įgyvendinamos politikos priemonės ar iš savivaldos kylančios iniciatyvos yra sėkmingos. Piliečiai dažnai susiduria su paslaugų spragomis dėl netenkinamų lūkesčių, nepakankamo prieinamumo arba neatitikimo standartams.

Kita vertus, centro valdžios „nuleidžiamos“ iniciatyvos yra nepriimtinos paslaugas teikiančioms įstaigoms ir įmonėms, nes reikalauja nemažų išteklių. Taigi, dažnai pokyčiai yra imitacinio pobūdžio, nerealizuojami pilnai arba trumpalaikiai.

Šioje konferencijoje ir bus pabandyta atsakyti į klausimą, kaip, kokiomis priemonėmis galima suderinti skirtingus interesus gerinant viešųjų paslaugų kokybę. Konferencijos baigiamajame posėdyje dalyvaus Kauno miesto savivaldybės atstovai.

Organizatoriai – Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas, Viešojo administravimo katedra. Konferenciją kuruoja doc. dr. Ilona Tamutienė, dr. Remigijus Civinskas.

Pranešimų kryptys

• viešųjų ir administracinių paslaugų kokybės problemos;
  • paslaugų tobulinimo iniciatyvos ir naujovės;
  • viešųjų elektroninių paslaugų plėtra;
  • viešojo sektoriaus reformos paslaugų srityje;
  • vartotojų/piliečių pasitenkinimas viešosiomis paslaugomis;
  • paslaugų teikimas savivaldybėse.

Norintys skaityti pranešimą konferencijoje kviečiami iki spalio 20 d. atsiųsti jo santrauką (iki 200 simbolių) organizatoriams: VDU viešojo administravimo studentėms Deimantei Žiaušytei (deimante.ziausyte@fc.vdu.lt) arba Gerdai Stainytei (gerda.stainyte@fc.vdu.lt).

Už geriausiai parengtą pranešimą bus skiriamas prizas, bet kiti taip pat nebus nuskriausti – visiems dalyvavusiems bus įteikiami pažymėjimai.

Konferencijos pranešimų klausytis kviečiami visi norintys – tai puiki proga daugiau sužinoti apie viešųjų paslaugų kokybę.